Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Notesy i pamiętniki

( ilość produktów: 43 )

Pamiętniki od niepamiętnych czasów skrywały dziewczęce tajemnice. Mimo, że dzisiejsze młode damy nie przypominają tych z czasów piór i kałamarzy, a najczęściej dzierżą w dłoni smartfon, potrzeba “zwierzania się” pamiętnikowi jest niezmienna. W końcu kto lepiej dochowa sekretów i tajemnic?

Wspomnienia na kartkach pamiętnika, czyli pocztówki z dzieciństwa

Pisanie pamiętnika z pewnością nie jest zarezerwowane ani dla dzieci, ani dla jednej z płci. Chociaż to właśnie w młodym wieku, w przypływie gwałtownych i często niezrozumiałych dla nich emocji, dziewczynki najchętniej sięgają po kolorowe notesy. Myśli przelane na papier łatwiej jest uporządkować. Z tego powodu, pamiętniki piszą też dorośli. Opisywanie myśli i uczuć jest często zalecanym elementem psychologicznej terapii, zatem celowość prowadzenia zapisków jest bezsprzeczna.

Warto zachęcać dzieci do opisywania wydarzeń i uczuć. Pisanie pamiętnika pomaga zapanować nad emocjami, lepiej zrozumieć siebie oraz relacje z rodziną i rówieśnikami. W nastoletnim wieku nie jest to łatwe, a pandemiczne czasy stanowią prawdziwe wyzwanie dla psychicznej kondycji dzieci i młodzieży. Tworzenie treści wpływa nie tylko na łatwość werbalizacji uczuć, ale także na umiejętności językowe. Wzbogaca słownictwo, zmuszając do poszukiwania wyrażeń adekwatnych do uczuć i interakcji z innymi.

Nic nie mobilizuje do pisania tak, jak piękny, oryginalny pamiętnik. To wspaniały pomysł na prezent. Pamiętniki dla dzieci to feeria kolorów, brokatu i motywów z ulubionych bajek. Wielkim hitem są pluszowe, nietypowe oprawy pamiętników. Prawdziwa księżniczka będzie zachwycona pamiętnikiem z Elzą i Anną. Wielbicielkę zwierząt z pewnością ucieszy pamiętnik z psem czy końmi. Także chłopcy znajdą coś dla siebie – notesy z “męskimi” motywami, jak dinozaury i samochody. Pamiętniki na kłódkę to gwarancja bezpieczeństwa sekretów, z kolei mini notesy można zabrać ze sobą wszędzie.

Zentangle - co to jest?

Na pewno nie każdy nastolatek i nastolatka dadzą się przekonać do takiej formy wyrażania siebie. Dla części dzieci (i dorosłych!), łatwiejszą formą rozładowywania emocji przy pomocy długopisu, jest rysowanie. Na pewno nie raz łapiesz się na tym, że zaczynasz bezwiednie rysować – podczas rozmowy przez telefon, lub gdy się zamyślisz. Do tego celu idealnie sprawdzą się notesy. Pozornie bezmyślne rysowanie dowolnych, powtarzających się kształtów to jedna z technik arteterapii, tzw. zentangle. Badania udowodniły, że już 15 minut dziennie poświęcone rysowaniu powtarzalnych elementów, jak choćby kółka czy kwadraty, pozwala zredukować stres, neutralizuje lęki i niepokój. Wyciszenie myśli, podczas rysowania, jest formą medytacji. Notesiki służą więc celom znacznie ważniejszym, niż lista zakupów.

Marka
Cena
-
Płeć
Dostępne od ręki
pixel