Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jak ciekawie spędzać jesienny czas razem z dzieckiem?

2020-08-10
  Jak ciekawie spędzać jesienny czas razem z dzieckiem?

Nadeszła jesień, a wraz z nią długie, ciemne i często deszczowe popołudnia i wieczory. Tym samym skończył się radosny czas wakacji, kiedy sposobności do aktywności na świeżym powietrzu było mnóstwo – od górskich wypraw poprzez wyjazdy nad jezioro, aż po radosne zabawy przy brzegu morza.

Niestety, każdy rodzic wie, że jesień to czas, kiedy dzieci bywają znudzone – im również może dokuczać kiepski, jesienny nastrój. Jak ciekawie spędzić jesienny czas z dzieckiem? Oto nasze propozycje!

Postaw na rodzinne gry planszowe

Gry planszowe to jeden z najlepszych sposobów na ciekawe spędzenie jesiennego wieczora – a tym samym na spędzenie przyjemnego czasu w gronie najbliższych. Z całą pewnością w swojej domowej kolekcji macie kilka gier planszowych, jeśli jednak szukacie czegoś nowego, to wybór jest naprawdę ogromny. Najciekawsze, a zarazem cieszące się największą popularnością gry planszowe, to między innymi Gra Karaluch czy gra planszowa Milionerzy. Obecnie bez trudu kupisz zarówno gry dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. A jeśli Twoje dzieci są już nastolatkami, to doskonale sprawdzą się gry towarzyskie.

Puzzle – trenuj spostrzegawczość swoją i dziecka

Być może puzzle wyszły dzisiaj z mody, jednak warto wrócić do tej rozrywki, która jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu cieszyła się ogromną popularnością. W przypadku młodszych dzieci świetnie sprawdzą się puzzle dla maluchów, a w przypadku tych starszych dobrym zajęciem będą puzzle 1000 elementów. Puzzle dla dorosłych wymagają więcej uwagi, jednak ich ułożenie daje ogromna satysfakcję. Idealny sposób na jesienny wieczór – albo kilka wieczorów!  

 Zabawki kreatywne dla dzieci

Jeśli chcesz połączyć zabawę z rozwijaniem umiejętności dziecka, to świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki kreatywne, takie jak masy plastyczne czy piasek kinetyczny. Piasek kinetyczny to świetna alternatywa dla plasteliny, ponieważ nie brudzi rąk, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla alergików. Przy okazji można stworzyć z niego naprawdę niezwykłe rzeczy. Jeśli Twoje dziecko lubi takie zabawy, to piasek kinetyczny zapewni mu zajęcie na wiele jesiennych wieczorów. 

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na spędzenie jesiennych wieczorów z dzieckiem jest całe mnóstwo. Pamiętaj o tym, aby zawsze dobrać zajęcie do tego, co najbardziej lubi Twoje dziecko. A na końcu warto wspomnieć, że jesienna zabawa na świeżym powietrzu to także świetny pomysł na spędzenie popołudnia czy weekendu. W ten sposób zahartujesz dziecko, a przy okazji siebie – oczywiście przed nadchodzącą zimą i zabawą na śniegu. 

Polecane

pixel