Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Zimowe wieczory z puzzlami

2021-02-17
Zimowe wieczory z puzzlami

Nie masz już pomysłów, jakie rozrywki zapewnić sobie i swoich najbliższych w długie, zimowe wieczory? Masz wrażenie, że zagraliście już we wszystkie gry, obejrzeliście wszystkie filmy i wykorzystaliście wszystkie przepisy na ciasteczka? Dobrym pomysłem na poradzenie sobie z nudą w ostatnich tygodniach zimy mogą być puzzle!

Układanie puzzli – dobra zabawa dla każdego

Puzzle uwielbiane są zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Te dla najmłodszych składają się z reguły z kilkunastu lub kilkudziesięciu elementów, które można z łatwością ułożyć. Jeśli chodzi o puzzle dla dorosłych, często przedstawiają one bardzo skomplikowane obrazki o jednolitej kolorystyce, które składają się nawet z kilkuset lub… kilku tysięcy elementów! Takie puzzle na pewno zapewnią rozrywkę w zimowy wieczór – i to nie jeden!

Jakie puzzle wybrać?

To zależy przede wszystkim od tego, kto ma je układać. Puzzle dla najmłodszych powinny być odpowiednio duże i bezpieczne, a przy tym nie mogą składać się ze zbyt wielu elementów, ponieważ dziecko nie będzie w stanie ich ułożyć.

Warto wybierać puzzle z obrazkami, które lubi dziecko – na przykład z ich ulubionymi, bajkowymi bohaterami. Będzie to dodatkowa motywacja do wspólnej zabawy, która – nie oszukujmy się – wymaga naprawdę dobrej koncentracji i sporego zaangażowania.

A może puzzle 3D?

Puzzle 3D to nowość, która spotkała się ze sporym entuzjazmem – nie tylko wśród dzieci, ale też wśród dorosłych. Takie puzzle mogą być o wiele trudniejsze w ułożeniu, jednak satysfakcja jest warta tego wysiłku.

Puzzle 3D mogą pozwalać na tworzenie pojazdów czy wielkich konstrukcji, jak ogromne bajkowe zamki. Tworzenie takiej wieży z puzzli z pewnością zainteresuje nie tylko dziecko, ale też jego rodziców. A problem nudy w zimowe wieczory zostanie rozwiązany przynajmniej na kilka dni!

Oczywiście puzzle 3D dostępne są również w wersji dla najmłodszych. W tym przypadku ich ułożenie nie będzie tak trudne, a na pewno sprawi dziecku sporo frajdy. Należy jednak upewnić się, że dane puzzle 3D przeznaczone są dla dziecka w takim właśnie wieku. Wystarczy to zrobić, sprawdzając informację na opakowaniu.

Puzzle – rozrywka na zimowy wieczór

Układanie puzzli to nie tylko świetna zabawa, ale też dobry sposób na nauczenie dziecka koncentracji – w końcu układanie puzzli wymaga nie lada skupienia, szczególnie jeśli obrazek składa się z wielu elementów. Na pewno jednak dziecko będzie bardzo szczęśliwe, kiedy uda się ułożyć całe puzzle 1000 elementów lub stworzyć wspaniałą konstrukcję z puzzli 3D!

pixel