Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Podróż mamy i niemowlaka - wybieramy potrzebne akcesoria!

2020-06-21
Podróż mamy i niemowlaka - wybieramy potrzebne akcesoria!Wybierasz się w podróż z dzieckiem i zastanawiasz się, jak możesz się do niej przygotować? Wyprawa z maluchem to nie lada wyzwanie, jednak dzięki odpowiednim akcesoriom możesz sprawić, że będzie ona o wiele bardziej komfortowa. 

Nosidełko – eksploruj nowe tereny razem z dzieckiem

Jeśli podczas ostatniego wyjazdu nad morze spacery z wózkiem sprawiły, że całkowicie zrezygnowaliście z takich przechadzek, najwyższa pora na zakup nosidełka. Ten niewielki gadżet sprawi, że podczas wypraw po lasach czy po nadmorskiej plaże nie będzie kłopotu z noszeniem czy prowadzeniem wózka. Wystarczy umieścić dziecko w nosidełku, zamontować je na plecach albo na brzuchu i gotowe – można bez trudu udać się w wyprawę nawet w najtrudniejszym terenie. 

Jaki wózek na podróż wybrać?

Aby podróż przebiegała komfortowo, warto wybrać odpowiedni wózek. Najlepiej sprawdzi się model, który charakteryzuje się niewielką wagą, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku podróżowania samolotem, choć w samochodzie z pewnością również lepiej sprawdzi się wózek, które swoimi rozmiarami nie wypełni całego bagażnika. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wózek ma dodatkową torbę lub kieszeń na potrzebne rzeczy. 

Higiena podczas podróży z dzieckiem

W trakcie podróży bardzo istotne jest zadbanie o higienę – nie tylko dziecka, ale też swoją. Warto przygotować się na to, że zmiana pieluchy czy karmienie nie zawsze będzie przebiegać w komfortowych warunkach. Czasem trzeba będzie to zrobić w samochodzie. Warto więc mieć ze sobą odpowiedni akcesoria, dzięki którym dbanie o higienę będzie ułatwione – na przykład chusteczki nawilżane, środek do dezynfekcji czy jednorazowe, papierowe torebki na zużyte pieluchy lub resztki jedzenia. 

Podróż z dzieckiem – najważniejsza jest organizacja

Podróżowanie z dzieckiem, w szczególności z niemowlakiem, to duże wyzwanie.Koniecznie zacznij więc od opracowania planu. Pamiętaj, że podróż samochodem będzie o wiele bardziej komfortowa niż pociągiem czy autobusem. Umieścisz tam więcej rzeczy, a w razie potrzeby będzie można zatrzymać się w dowolnym momencie. Odpowiednie przygotowanie to także niezbędne akcesoria – wózek, nosidełko czy zabawki. Podróż z dzieckiem może być wspaniałą przygodę, jeśli tylko podejdziesz do tego z uśmiechem – i ze sporą ilością akcesoriów, mających zapewnić Ci komfort.
pixel