Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie gry karciane dla dzieci i rodziny?

2020-02-12
Jakie gry karciane dla dzieci i rodziny?

Gry karciane to doskonała propozycja nie tylko dla najmłodszych. Coraz częściej również dorośli traktują tego typu gry jako dobry sposób na spędzenie ciekawego wieczoru w gronie rodziny czy przyjaciół. Wybór jest naprawdę spory, warto więc spróbować swoich sił w grach karcianych. Kto wie, może staną się one Twoją ulubioną rozrywką?

 

Dlaczego warto grać w gry karciane?

Gry karciane to nie tylko świetny sposób na wspólną zabawę. To również doskonały sposób na to, aby odciągnąć dziecko od ekranu smartfona czy telewizora. Ciekawa gra karciana może stanowić nie tylko rozrywkę, ale też ciekawy sposób na ćwiczenie umysłu. Niektóre z gier wymagają sporej spostrzegawczości skupienia, a dodatkowo mogą stanowić niezły trening pamięci. Jeżeli szukasz alternatywy dla kolejnego wieczoru, spędzonego z rodziną przed telewizorem, gra karciana może pozytywnie Was zaskoczyć.

 

Gry karciane dla dzieci

Obecnie wybór gier karcianych jest na tyle szeroki, że bez problemu można znaleźć propozycja nawet dla najmłodszych graczy. Już kilkuletnie dzieci świetnie poradzą sobie z grą karcianą, która nie jest skomplikowana, a na samych kartach – zamiast skomplikowanych opisów czy instrukcji – widnieją tylko obrazki i krótkie hasła. Jeśli szukasz nowych pomysłów na zabawę dla dzieci, koniecznie zaopatrz się w gry karciane. Z pewnością przekonasz się, że taka rozrywka szybko przypadnie do gustu maluchowi – szczególnie jeśli do gry zaangażujesz całą rodzinę. Najlepsze gry karciane dla dzieci to na przykład Kotostrofa czy Gra kooperacyjna Patataj, idealna dla dzieci już od 4 roku życia.

 

Gry karciane dla całej rodziny

Jeśli Twoje dzieci są już nieco starsze, możesz zdecydować się na bardziej skomplikowaną wersję gry karcianej. Dobrze sprawdzą się gry karciane, takie jak Star Wars, Texas Hold'em. Sequence czy znana z popularnego teleturnieju gra Postaw na Milion. Kiedy gry karciane przypadną Wam do gustu, możecie stale poszerzać swoją kolekcję. W ten sposób nawet długie, jesienne i zimowe wieczory staną się dla Was czasem doskonałej zabawy.

Polecane

pixel