Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie cechy powinien mieć dobry wózek spacerowy?

2021-05-24
Jakie cechy powinien mieć dobry wózek spacerowy?

Planujesz zakup wózka spacerowego i zastanawiasz się, jakie powinien być? Od pewnego czasu oglądasz wózki, ale nie masz pewnością, który z nich sprawdzi się najlepiej? Dobry wózek powinien być lekki i zwrotny, tak aby jego prowadzenie nie sprawiało problemu. Sprawdzi się również dodatkowa torba na zakupy czy rzeczy dla dziecka.

Wózek spacerowy – jaki powinien być?

Nie bez powodu wiele osób długo zastanawia się nad wyborem odpowiedniego wózka. Musi on spełniać wiele warunków, tak aby spacery z dzieckiem nie były nadmiernie męczące. W końcu konieczność podnoszenia wózka, trudność w utrzymaniu go na nierównym podłożu czy brak pojemnika mogą sprawić, że spacery nie będą zbyt przyjemne.

Koła z pianki

Na co wobec tego zwrócić uwagę? Przede wszystkim upewnij się, że wybrany przez Ciebie wózek spacerowy ma duże, piankowe koła. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często koła w wózku ulegają uszkodzeniu. Koła z pianki nie tylko się nie przebiją, ale też nie trzeba ich pompować, co jest ogromnym ułatwieniem.

Regulacja pozycji

Kolejna kwestia to regulacja pozycji od leżącej do siedzącej. Kiedy dziecko zaśnie, możesz je położyć, a gdy się obudzi, z pewnością zechce posiedzieć i się porozglądać. Taka regulacja sprawi, że szybko zmienisz pozycję dziecka, dzięki czemu nie będzie ono marudne w czasie spaceru. Zwróć uwagę na to, czy regulacja jest szybka i wygodna.

Duży kosz

Pojemnik z pewnością się przyda, a im będzie większy, tym lepiej. Nie warto kupować wózka bez dużego, pojemnego kosza, ponieważ prędzej czy później i tak staniesz przed koniecznością jego dokupienia. Lepiej od razu wybrać model, który wyposażony jest w duży pojemnik. W koszu umieścisz nie tylko rzeczy dla dziecko, ale też zakupy czy drobiazgi, których potrzebujesz.

Pasy bezpieczeństwa

W dobrej jakości wózku nie możesz zabraknąć pasów bezpieczeństwa. To one sprawią, że dziecko nie wyjdzie z wózka i będzie dobrze podtrzymane, na przykład w razie najechania na przeszkodę. Bardzo ważna jest regulacja pasów, tak aby możliwe było dopasowanie ich do wzrostu i wagi dziecka.

Hamulec

Hamulec na tylnej osi to wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zostawić wózek nawet na wzniesieniu. Zyskasz pewność, że wózek nie zjedzie, a Ty spokojnie załatwisz swoje sprawy. Taki hamulec ma wiele zastosowań, dlatego warto mieć go pod ręką – a raczej pod stopą, czyli na tylnej osi wózka.

Gwarancja

Dobrym rozwiązaniem jest zakup wózka z wieloletnią gwarancją. Być może okaże się, że już niebawem doczekasz się kolejnego dziecka, a ten wózek będzie jak znalazł. Wtedy z pewnością warto mieć gwarancją, na przykład na dziesięć lat. Obecnie wielu producentów oferuje takie gwarancje, więc z pewnością znajdziesz taki wózek.

Podsumowanie

Wybór wózka dziecięcego to trudne zadanie. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd czy kolorystykę, ale też na kwestie techniczne, takie jak pasy bezpieczeństwa czy hamulec na tylnej osi. Uwzględniając wszystkie te elementy, z całą pewnością wybierzesz odpowiedni wózek spacerowy.

pixel