Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Idealny na ciepłe dni – domek dla dziecka w ogrodzie!

2021-06-02
Idealny na ciepłe dni – domek dla dziecka w ogrodzie!

Nadeszło lato i starasz się tak zorganizować czas swojemu dziecku, aby jak największą część dnia spędzało w ogrodzie? Domek dla dziecka w ogrodzie może być bardzo ciekawą propozycją – i sposobem na świetną zabawę dla Twojego malucha.

Dlaczego domek dla dziecka w ogrodzie to dobry pomysł?

Domek ogrodowy to z pewnością fascynujący pomysł dla każdego dziecka – bez wyjątkowy. Z propozycji tej najbardziej ucieszą się te dzieci, które lubią różnego rodzaju kryjówki i tzw. zabawę w budowanie twierdzy. Domek będzie również miejscem do urządzania różnego rodzaju rozrywek, takich jak zabawa w dom czy gotowanie. Jeśli Twoje dziecko jest małym kucharzem, możesz postawić na domek ogrodowy dla dziecka z kuchnią. W zestawie będzie znajdował się na przykład grill czy kuchenka. W ten sposób możesz również zachęcić dziecko do przygotowywania i jedzenia świeżych warzyw i owoców, które latem są najlepszym źródłem witamin.

Jak wybrać domek ogrodowy dla dziecka?

Przede wszystkim domek ogrodowy musi być dobrze dopasowany do wzrostu dziecka. Nie może być za mały, ponieważ dziecko będzie miało kłopot z tym, aby swobodnie się bawić. Z drugiej strony zbyt duży domek może nieco zagracić ogród, dlatego jeśli zależy Ci na ogrodowej aranżacji, postaraj się wybrać prosty, ładny domek ogrodowy dla dziecka.

Istotne jest również to, czy domek jest łatwy w montażu, czy nie jest ciężki i czy nie będzie trudno utrzymać go w czystości. Ciekawym pomysłem będzie domek wykonany z wysokiej jakości bezpiecznego tworzywa, z którego łatwo usuniesz zabrudzenia, takie jak błoto czy plamy po świeżych owocach.

Kolejna kwestia to okna. Musi być ich sporo, tak aby w domku był ruch powietrza. Jest to szczególnie ważne w bardzo upalne dni, ponieważ może okazać się, że w środku będzie nieco za gorąco. Warto więc ustawić domek w cieniu i otworzyć wszystkie okna, aby dziecko miało czym oddychać.

A może domek ze zjeżdżalnią?

Bardzo ciekawą propozycją, szczególnie dla aktywnych dzieci, może być domek na palach ze zjeżdżalnią. Ten domek łączy w sobie to, co najlepsze – czyli możliwość zabawy w niewielkim domku i korzystania z niewielkiej, wbudowanej zjeżdżalni. Dzięki temu dziecko z pewnością się nie znudzi i przez cały czas będzie miało zagwarantowaną świetną zabawę. Taki domek na palach daje również możliwość zabawy w dodatkowej przestrzeni na dole domku, a też na niewielkiej werandzie.

Nie musisz się obawiać, że zjeżdżalnia nie będzie bezpieczna. Domek jest niewielki i znajduje się na małej wysokości, dlatego nawet najmłodsze dzieci mogą się w nim bawić bez żadnego ryzyka. Oczywiście warto obserwować i sprawdzać, co robią dzieci i czy żaden szalony pomysł nie wpadł im do głowy.

Podsumowanie

Domek ogrodowy dla dziecka to świetny pomysł dla każdego malucha, który uwielbia zabawę na świeżym powietrzu. Nowoczesne domki ogrodowe są całkowicie bezpieczne, a także pozwalają na zapewnienie dziecku schronienia przed słońcem i wysoką temperaturę. Zdecydowanie warto postawić domek dla dziecka w ogrodzie.

pixel