Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Dzieckiem być - zabawa w gotowanie!

2020-02-25
Dzieckiem być - zabawa w gotowanie!

Uwielbiasz gotować, a przygotowywanie posiłków dla całej rodziny sprawia Ci mnóstwo radości? Twoje dziecko chętnie pomaga Ci w gotowaniu i lubi spędzać czas w kuchni? Może pora, aby otrzymało swoją własną kuchnię, w której będzie mogło wyczarować dla Ciebie swoje własne smakołyki!

 

Jaką kuchnię dla malucha wybrać?

Obecnie producenci zabawek tworzą tak wspaniałe kuchnie dla dzieci, że nie powstydziłby się ich niejeden szef kuchni – choć oczywiście w nieco większej wersji. Możesz znaleźć kuchnię, w której będzie bieżąca woda i światło, a akcesoria będą wydawać dźwięki gotowania. W ten sposób Twój maluch będzie miał mnóstwo bodźców, dzięki którym zabawa w kuchnię będzie do niego jeszcze bardziej emocjonująca.

 

Dobrze wyposażona kuchnia dla dziecka

Nowoczesna kuchnia dla dziecka może zawierać mnóstwo ciekawego sprzętu, który z pewnością jest znany Twojemu dziecku – w końcu Ty również gotujesz w domu. Piekarnik, patelnia, garnki, deska do krojenia, palniki, lodówka, zlew, a nawet zmywarka czy mikrofalówka – dzięki temu wszystkiemu Twój maluch będzie mógł piec pyszne ciasta i ciasteczka, a nawet przygotowywać prawdziwe obiady. Pamiętaj, aby wybierać tylko bezpieczne, certyfikowane kuchnie dla dzieci. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zabawa w gotowanie nie zagraża Twojemu dziecku.

 

Jak urozmaicić zabawę w kuchni dla dzieci?

Kiedy Twoje dziecko nieco podrośnie, możesz poszukać sposobów na urozmaicenie jego zabawy w kuchni. Wykorzystaj w tym celu prawdziwe jedzenie – oczywiście najlepiej sprawdzą się zdrowe przekąski, takie jak owoce i warzywa. Umieść w miseczkach jabłka, banany, seler, marchewkę czy ogórki i zanieś do kuchni malucha. Możesz również upiec ciasteczka, które dziecko ozdobi w swojej własnej kuchni. Pamiętaj – każda nowa, ciekawa zabawa, również w zabawa w gotowanie, oznacza jeszcze szybszy i lepszy rozwój Twojego dziecka.

Polecane

pixel