Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Dlaczego warto grać w warcaby i szachy z dzieckiem?

2021-01-14
Dlaczego warto grać w warcaby i szachy z dzieckiem?

Zdarzyło Ci się kiedyś oglądać turnieje szachowe lub rozgrywki w warcaby dziecięce, kiedy to jedno dziecko okazywało się być prawdziwym geniuszem? Choć szachy nie należą do najprostszych gier, warto regularnie grać w nie z dzieckiem. Podobnie jest z warcabami, choć te są o wiele prostsze. Sprawdź, dlaczego wspólne granie w szachy i warcaby to dobry pomysł.

Nauka gry w warcaby to świetny pomysł

Zastanawiasz się, jaką zabawę możesz zaproponować swojemu dziecku? Nasza propozycja to gra w warcaby. Choć początkowo może wydawać się skomplikowana, prawdopodobnie dziecko już po chwili zrozumie zasady i będzie doskonale się bawić. Co ważne, taka gra uczy dziecko logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika – a takie umiejętności zdecydowanie są bardzo ważne i należy starać się je rozwijać już od najmłodszych lat. Kto wie, może warcaby staną się jedną z ulubionych gier Twojego dziecka?

Gra w warcaby jest bardzo prosta, a obecnie możesz znaleźć w sklepach ciekawe wersje warcabów. Mogą to być na przykład magnetyczne warcaby na podróż, które idealnie sprawdzą się w pociągu czy w samolocie. A jeśli nie masz pewności, czy ta gra przypadnie dziecku do gustu, możesz wybrać zestaw gier, w którym oprócz warcabów znajdziesz się wiele innych, ciekawych propozycji.

Gra w szachy z dzieckiem

Jeśli chodzi o grę w szachy, prawdopodobnie będziesz musiał zaczekać nieco dłużej. Zasady są tutaj bardziej skomplikowane, a pięciolatek może nie zrozumieć, jak ważne jest tutaj przewidywanie, co zrobi przeciwnik – i to na kilka ruchów do przodu!

Zacznij od dokładnego wyjaśnienia dziecku, jak należy grać w szachy i zagraj z nim kilka rund, tak aby mogło poznać je w praktyce. Oczywiście początkowo nie będzie to gra na mistrzowskim poziomie – choć kto wie? Może za jakiś czas Twoje dziecko wyrośnie na prawdziwego szachowego mistrza?

Podobnie jak w przypadku warcabów, tak i szachy dostępne są w wersji magnetycznej, która dobrze sprawdzi się podczas podróży. A może wolisz szachy drewniane, które przydadzą się również wtedy, kiedy dziecko pójdzie spać, a Ty będziesz mógł zmierzyć się z kimś dorosłym?

Zaproś dziecko do interesującej rozgrywki

Szachy czy warcaby mogą okazać się bardzo interesującą grą dla dziecka, musisz jednak pamiętać, że taka gra wymaga dużego skupienia. Jeśli więc dziecko jest zmęczone i marudzi albo po prostu ma zbyt wiele energii, aby mogło usiedzieć w miejscu, wybierz inną zabawę. Szachy i warcaby sprawdzą się w spokojniejsze dni, podczas podróży lub wtedy, kiedy dziecko będzie w dobrym nastroju do wymagającej dużej uwagi rozgrywki.

Polecane

Szachy ALEX

Szachy ALEX

31,57 zł
pixel