Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Dlaczego warto grać w Monopoly? Trzy powody!

2020-04-20
Dlaczego warto grać w Monopoly? Trzy powody!Monopoly to gra, którą kojarzy każdy z nas. Wielogodzinne rozgrywki z towarzystwie rodziny lub przyjaciół były nieodłącznym elementem zimowych wieczorów czy niedzielnych poranków. Ta legendarna gra potrafi wciągnąć, jak żadna inna! Sprawdź, dlaczego warto grać w Monopoly!

Nauka przez zabawę

I nie chodzi tylko o naukę tego, jakie miasta znajdują się w poszczególnych państwach czy jakie tereny i miejsca w Polsce są warte odwiedzenia. Gra w Monopoly to również świetna lekcja matematyki i ekonomii – w końcu, aby wygrać, trzeba dokładnie przekalkulować swój budżet i zaplanować działania, dzięki którym zgromadzi się miliony! 

Czas w gronie najbliższych

Jedną z największych zalet gier planszowych, w tym takich jak Monopoly Polska, jest to, że potrafią bardzo do siebie zbliżyć. W czasach, kiedy dzieciaki potrafią spędzać całe dnie przed ekranem komputera czy smartfona, rodzinna rozgrywka jest szczególnie ważna – w końcu nie samą elektroniką żyje człowiek. Niezależnie od tego, czy dziecko gra z rodzicami i rodzeństwem, z babcią i dziadkiem czy z kolegami ze szkoły, taka gra z pewnością pozwala na świetne spędzenie czasu w gronie najbliższych. I oczywiście na doskonałą integrację! 

Uczysz dziecko przegrywać

Brak umiejętności przegrywania to nie do końca cecha charakteru – choć wiele osób lubi tak myśleć. To raczej kwestia tego, czy ktoś nauczył się przegrywać już w najmłodszych latach, czy też może zawsze wymuszał zwycięstwo, a rodzice na to przystawali. Niestety, wygrana w Monopoly Polska nie jest rzeczą łatwą, dlatego najmłodsze dzieci często muszą godzić się z porażką. Warto już wcześniej uczyć dziecko przegrywać i wyjaśniać, że nie zawsze najważniejsza jest wygrana – bo również ważna jest sama gra i świetnie spędzony czas w gronie rodziny czy kolegów. 

Monopoly Polska – gra, która nigdy się nie nudzi

Choć większość osób przy grze Monopoly spędziła już dziesiątki, a nawet setki godzin, ta gra zdecydowanie nie potrafi się znudzić. Zapewnia ona mnóstwo godzin ciekawej, bardzo emocjonującej rozgrywki, a przy tym zapewnia świetną zabawę i mnóstwo śmiechu – szczególnie w dalszych etapach gry, kiedy rodzic płaci dziecku miliony za pobyt w jego hotelu. Zdecydowanie warto mieć ją w domu i wyciągać z szafy jako alternatywę dla wieczoru, spędzonego przed telewizorem.
pixel