Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

6 łamigłówek i quizów dla dzieci, idealnych na długie wieczory

2021-12-29
6 łamigłówek i quizów dla dzieci, idealnych na długie wieczory

Nuda w długie, jesienne wieczory? Twojemu dziecku i jego kolegom nie będzie już grozić, jeśli zainwestujesz w zabawki edukacyjne, które rozwijają umiejętności, ale też dostarczają masę świetnej rozrywki! Jakie quizy dla dzieci, łamigłówki czy gry planszowe warto mieć pod ręką z myślą o chłodnych weekendach spędzanych w domu? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Zabawki edukacyjne na jesień – jakie wybrać i… dlaczego w ogóle warto?

Nie da się ukryć, że kiedy temperatura za oknem spada, a dzień się robi coraz krótszy, powszechną przypadłością dzieci jest… nuda. Wiele maluchów i nastolatków walczy z nią, siedząc przed ekranem smartfona, oglądając filmy na YouTubie czy grając w gry komputerowe. Może czas pomyśleć o mądrej i rozwijającej alternatywie w postaci zabawek edukacyjnych? Nie tylko bawią, ale pozwalają też poszerzać wiedzę, dowiadywać się ciekawostek na temat świata i rządzących nim zjawisk, a do tego umacniać więzi z rodzeństwem czy rówieśnikami. Wiemy, że wybór różnego rodzaju quizów i łamigłówek dla dzieci jest tak duży, że można się zgubić. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną listę 6 zabawek edukacyjnych, które sprawdzą się jesienią!

1. Gra planszowa “Milionerzy”

Koniec z nudą i spędzaniem godzin przed telewizorem. Postaw na kultową i kochaną przez wszystkich, niezależnie od wieku, grę planszową “Milionerzy”. To zabawka edukacyjna z prawdziwego zdarzenia, która gwarantuje dostęp aż do 660 pytań i odpowiedzi na różne tematy i o różnym stopniu trudności. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak skutecznie zintegrować rodzinę w jesienne wieczory, to właśnie gra planszowa “Milionerzy” przyjdzie Ci z pomocą.

2. Kostka Rubika 3x3

Kostka Rubika to jedna z najpopularniejszych zabawek edukacyjnych na świecie. Od lat cieszy się nie tylko ogromną popularnością użytkowników, ale też zainteresowaniem projektantów, którzy co jakiś czas oferują unowocześnioną wersję tej łamigłówki. Fajnym przykładem jest kostka Rubika 3x3, czyli uproszczona, jednowarstwowa zabawka, która może służyć początkującym w zrozumieniu zasad działania klasycznej kostki Rubika w wersji standardowej, czyli w formie sześcianu. Jesteśmy pewni, że nie tylko maluchy, ale też ich rodzice nie będą mogli się obyć bez tak wciągającej zabawki pod ręką.

3. Puzzle (nie tylko) dla najmłodszych

Sprawdzonym pomysłem na rozrywkę w ponure jesienne popołudnia są też puzzle. W naszym sklepie znajdziesz zarówno warianty dla wymagających, starszych dzieci i dorosłych, jak i propozycje dla maluchów. Hitem są na przykład puzzle DODO “Mapa Europy” odpowiednie dla dzieci już od 5. roku życia. Nie tylko służą samej rozrywce polegającej na układaniu elementów, ale też na poznawaniu kultury różnych europejskich państw. To świetny pretekst do planowana najbliższych wakacji i poszerzania wiedzy na temat bliższych i dalszych sąsiadów na kontynencie.

4. Łamigłówki trenujące intelekt i zręczność

W jesienne wieczory dziecko może też trenować uważność, koncentrację, zręczność i spostrzegawczość. Idealnym narzędziem do tego będą nie gry wideo, ale intrygujące łamigłówki czy quizy dla dzieci, na przykład od marki Albi. Do wyboru masz między innymi zabawkę w formie walca, który należy ułożyć z metalowych elementów czy zestaw składający się z bambusowych części. Obiecujemy: rodzice też dadzą się wciągnąć w tę nieoczywistą zabawę!

5. Stare i wszystkim znane kalambury

Cała rodzina może się zgromadzić w jednym miejscu i wyłączyć telefony – nadchodzi wieczór, w którym liczyć się będzie refleks, intelekt i dobra zabawa. W długie listopadowe wieczory przyda się mieć pod ręką zabawkę typu kalambury, na przykład w klasycznej bądź rysunkowej wersji. Tego typu gry rodzinne od Alias czy Trefl znajdziesz w naszym sklepie. Zasad kalamburów chyba nie trzeba Ci przedstawiać: chodzi o to, żeby członkowie Twojej drużyny (bądź rywalizujący ze sobą pojedynczy gracze) jak najszybciej odgadli hasło, prezentowane przez kogoś za pomocą gestów, rysunków czy dźwięków.

6. Gry stymulująca wyobraźnię

Konkretna wiedza, zręczność, koncentracja to jeszcze nie wszystko. W szkole (i później, w życiu) liczy się też wyobraźnia i kreatywność. Warto je stymulować odpowiednimi zabawkami edukacyjnymi, a nie ma na to lepszego momentu niż chłodna i nudna jesień. Postaw na tak klasyczną grę, jak Dixit, która z pewnością Cię nie zawiedzie, dostarczając rozrywki każdemu, bez względu na wiek czy zainteresowania. Na czym polega ta rozrywka? Na przypisaniu do jednej z wcześniej przydzielonych każdemu graczowi kart określonego skojarzenia, które nie może być ani zbyt oczywiste, ani zbyt trudne do odgadnięcia.

Mądre zabawki edukacyjne to takie, które zachęcają nie tylko do poszerzania wiedzy czy rozwijania swoich umiejętności, ale też bawią. Kostka Rubika 3x3, gra planszowa “Milionerzy”, a może coś bardziej nowoczesnego, na przykład quiz z cyklu “Mówiące pióro” marki Clementoni? Wybór należy do Ciebie! Zajrzyj do naszego sklepu z zabawkami i znajdź jeszcze więcej ciekawych propozycji na edukacyjne zabawki w sam raz na jesień.

Polecane

pixel