Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

5 popularnych gier towarzyskich na jesienne wieczory

2020-01-29
5 popularnych gier towarzyskich na jesienne wieczory

Jak najlepiej spędzić długi, jesienny lub zimowy wieczór? Można obejrzeć ulubiony film, poczytać jedną z najnowszych książek, ubrać się ciepło i pójść na spacer lub wybrać się na siłownię. Jeśli jednak chcesz spędzić naprawdę ciekawy, emocjonujący wieczór, lepszym wyborem będą gry towarzyskie, do których możesz zaprosić rodzinę i przyjaciół. Które z nich będą najlepsze? Towarzyskie gry planszowe to świetna zabawa o każdej porze roku, nie tylko jesienią. 

 

Dixit

Gra Dixit to emocjonująca rozgrywka, która świetnie rozbudza wyobraźnię – nie tylko dzieci. Każdy z graczy zmienia się w bajarza, który – po wybraniu sześciu kart – musi stworzyć nową, pasjonującą historię. Zadaniem pozostałym graczy jest odgadnięcie, na podstawie których kart obecny bajarz wymyślił swoją historię. Na samym początku należy zaopatrzyć się w grę Dixit – Gra wyobraźni Podstawa, a z czasem można uzupełniać ją o dodatkowe elementy, na przykład inne karty. 

 

Wsiąść do pociągu

Nowy Jork, USA, Indie, a może Szwajcaria? Wystarczy Wsiąść do pociągu i… ruszyć w podróż pełną przygód. Podstawowym zadaniem w grze jest nie tylko przemierzanie nowych tras, ale też ich tworzenie. Wystarczy zebrać odpowiednią ilość kart z wagonami, aby następnie wybudować koleje, dworce czy nowe trasy kolejowe. Gra utrzymana jest w ciekawej stylistyce lat 50. ubiegłego wieku, co z pewnością sprawi sporo frajdy wszystkim dorosłym graczom. 

 

Rummikub

Rummikub to towarzyska gra strategiczna, która potrafi wciągnąć na wiele godzin. Zadaniem gracza jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kostek z liczbami poprzez wykładanie na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Punkty przyznawane są na podstawie długości wyrazu, dlatego aby wygrać, trzeba trochę pogłówkować. 

 

Anty-Monopoly

Gra strategiczna Anty-Monopoly to rewelacyjna rozrywka na wiele długich, jesiennych wieczorów. Kto wie, może któryś z graczy odkryje w sobie żyłkę inwestycyjną? Gra wymaga odrobiny sprytu i umiejętności matematycznych, jednak zwycięstwo może przynieść ogromną satysfakcję. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa na domowej półce z grami planszowymi! 

 

Terraformacja Marsa

Terraformacja Marsa to doskonała propozycja dla osób, które lubią nieco pogłówkować podczas gry. Najważniejszym zadaniem jest przystosowanie Marsa do tego, aby mogli zamieszkać na nim ludzie. Po drodze pojawia się jednak mnóstwo przeszkód, z którymi zawodnik musi się zmierzyć. Warto jednak trochę się postarać. Gra towarzyska Terraformacja Marsa nadaje się zarówno do jednoosobowej rozgrywki, jak i do zabawy w większym gronie.

pixel