Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

3 powody, dla których warto wybrać klocki magnetyczne

2021-09-09
3 powody, dla których warto wybrać klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne są od kilku lat jednymi z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Mają one wiele zalet – zajmują maluchom czas, pobudzają ich kreatywność i rozwijają zdolności manualne. Czy warto zachęcać dzieci do takiej formy spędzania czasu?

Czym są klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne to jedna z tych zabawek, którym warto przyjrzeć się bliżej, gdyż mogą okazać się ulubionym zajęciem Twojego dziecka na długie lata! Ten rodzaj układanek należy do grupy klocków konstrukcyjnych. Niektóre zestawy złożone są z magnetycznych kulek, patyczków i ruchomych elementów, dzięki którym można układać różnego rodzaju kształty i figury, zarówno płaskie, jak i trójwymiarowe. Inne z kolei pozwalają na złożenie obrazka, działając na podobnej zasadzie jak puzzle, a jeszcze inne są zbliżone do klocków Lego i pozwalają na ułożenie jakiejś postaci. Klocki magnetyczne łączą się ze sobą za pomocą przyciągania. Warto pamiętać, że wybierając tego typu układanki dla swojego dziecka, konieczne jest dobranie stopnia trudności i ilości elementów do jego wieku, aby nie zniechęciło się ono zbyt szybko, jeśli dostanie zbyt skomplikowany zestaw.

Klocki magnetyczne to wyzwanie!

Zabawki tego typu stanowią dla dzieci nie lada wyzwanie, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej. Samo wymyślenie projektu budowanej konstrukcji wymaga dużo precyzyjności, skupienia i zaangażowania, ale to nie wszystko! Największą trudnością podczas budowania z klocków magnetycznych jest to, że elementy o tych samych biegunach będą się odpychać! Pociecha będzie musiała więc składać klocki w taki sposób, aby pasowały one do siebie nie tylko konstrukcyjnie, ale także zgodnie z zasadami fizyki.

Klocki, które rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach!

Klocki magnetyczne mają ogromny wpływ na rozwój kreatywności dziecka, gdyż może ono składać z nich niezliczoną ilość kształtów, a także budowli, które przypominają makiety architektów. Dzięki temu, że ten rodzaj układanek nie narzuca żadnych ograniczeń, dzieci używają do zabawy wszystkich pokładów wyobraźni. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że klocki te świetnie sprawdzają się do nauki. Pociecha może dzięki nim układać cyfry, litery czy figury geometryczne, a następnie nazywać je odpowiednio. Klocki magnetyczne wspierają logiczne myślenie, uczą cierpliwości i dokładności, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Klocki magnetyczne – zabawa dla całej rodziny

Zabawa klockami magnetycznymi to rozrywka dla całej rodziny, która umila wspólne spędzanie czasu. Gwarantujemy, że tego typu układanki pochłaniają na wiele godzin nie tylko dzieci, ale także dorosłych! Posiadając duży zestaw elementów magnetycznych, możecie stworzyć całe osiedle biurowców, niesamowity świat geometrycznych kształtów lub urocze zwierzątka, zamieszkujące wymyślone zoo. Jedną rzeczą, która Was ogranicza, jest własna wyobraźnia!

Nie zastanawiaj się i wybierz pierwsze klocki magnetyczne dla swojego dziecka, a z pewnością sprawisz mu ogromną frajdę!

pixel