Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Spełnij marzenia dziecka i stwórz plac zabaw w ogrodzie!

2020-06-03
 Spełnij marzenia dziecka i stwórz plac zabaw w ogrodzie!
Twoje dziecko uwielbia bawić się na placu zabaw? Odwiedzacie ulubiony plac zabaw dziecka w każdy słoneczny dzień? Doskonałym pomysłem może być stworzenie placu zabaw w ogrodzie. W ten sposób spełnisz marzenia dziecka i będzie ono mogło bawić się na słońcu o wiele dłużej niż podczas krótkiej wizyty na placu zabaw w parku lub na osiedlu. 

Plac zabaw w ogrodzie – jak go urządzić?

Zacznij od wygospodarowania przestrzeni, w której znajdzie się plac zabaw dla dziecka. Pamiętaj, że wcale nie musi być duży! Nie ma zatem powodu, żebyś rezygnował ze swoich roślin czy ukochanego kącika do grillowania – wystarczy, że na placu zabaw w ogrodzie znajdziesz się huśtawka i mała piaskownica, a także zjeżdżalnia. Już tyle wystarczy, aby dziecko było szczęśliwe – i nie będzie musiało dzielić się z innymi dziećmi czy czekać, aż ulubiona huśtawka będzie wolna. Taki miejsce w ogrodzie z pewnością sprawi, że dziecko będzie chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu, i to bardzo aktywnie – a przecież to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku zdrowego rozwoju. 

Postaw na bezpieczeństwo

Planując plac zabaw w ogrodzie, pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa. Zabawki ogrodowe, które tam umieścisz, powinny spełniać wszystkie standardy – dzięki temu będziesz miał pewność, że Twojemu maluchowi nic nie grozi. Niezależnie od tego, czy kupujesz huśtawkę ogrodową, zjeżdżalnię czy gotową piaskownicę, upewnij się, że posiadają one niezbędne atesty i certyfikaty. 

Co powinno znaleźć się na placu zabaw w ogrodzie?

W pierwszej kolejności warto umieścić tam zjeżdżalnię – to jedna z tych zabaw, które nie muszą się dziecku nawet po długim czasie. Świetnym rozwiązaniem może być także specjalny zestaw, będący połączeniem zjeżdżalnie i huśtawki. Dla mniejszych dzieci dobrze sprawdzą się koniki na biegunach, wykonane z wytrzymałego tworzywa, a nieco starsi odkrywcy docenią stoły wodne, które doskonale nadają się także do zabawy piaskiem. Możesz również zdecydować się na samodzielne wykonanie piaskownicy – taka zabawka w domowym ogrodzie to w końcu duma każdego taty!

Spełnienie marzeń każdego dziecka

Plac zabaw w ogrodzie to niewielki koszt – warto się na niego zdecydować, ponieważ w ten sposób sprawisz, że Twoje dziecko będzie mogło spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jednocześnie nie będziesz musiał chodzić z dzieckiem do publicznych miejsc i czekać, aż skończy bawić się na huśtawkach i zjeżdżalniach. To rozwiązanie idealne!
pixel