Schleich 14761 Samica Słonia Afrykańskiego
- Schleich 14761 Samica Słonia Afrykańskiego
Schleich 14761 Samica Słonia Afrykańskiego
Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleich mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu.
Małe słoniątko spędza od 20 do 22 miesięcy w ciele matki, zanim ujrzy światło dzienne. Okres ciąży u słonic jest najdłuższy wśród wszystkich zwierząt.
Słonie są znane z grubej skóry, aczkolwiek jest ona wrażliwa i łatwo ulega poparzeniom słonecznym. Dlatego też słonie często noszą na swoich ciałach kilka warstw błota. Ta ''chłodząca'' masa pomaga im w szczególnie upalne dni. Ogromne uszy słoni niestety nie idą w parze z dobrym słuchem, ale świetnie się sprawdzają jako wachlarze w afrykańskim skwarze.
Ciekawostka: stado słoni to najczęściej od 10 do 12 osobników, którymi dowodzi doświadczona samica.
Podstawowe informacje:
- Kategoria wiekowa: 3+
- Wymiary: 14,5 x 9 x 7,5 cm
- EAN: 4005086147614
O Firmie
Założona przez Friedricha Schleicha w 1935 roku w Niemczech w miejscowości Schwäbisch Gmünd. Na początku firma produkowała figurki z postaciami z komiksów. Dopiero w latach 80 do produkcji dodano figurki zwierząt.
Obecnie Schleich produkuje figurki należące do sześciu różnych światów tematycznych z łącznie ponad 600 figurkami. Duża różnorodność sprawia, że jeszcze łatwiej trafić w gusta klientów.
W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny.
Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.
Zaprojektowanie jednej figurki psa zajmuje dwa tygodnie, konia trzy tygodnie a dinozaura nawet osiem tygodni. Po zatwierdzeniu projektu i sprawdzeniu czy jest bezpieczny powstaje prototyp, który udostępniany jest pracownikom muzeów i ZOO by sprawdzili jego autentyczność w porównaniu do oryginału. Gdy prototyp spotka się z uznaniem takich ekspertów figurka trafia do produkcji.


