Schleich 13808 Wałach rasy Clydesdale Ogier
- Schleich 13808 Wałach rasy Clydesdale Ogier
Schleich 13808 Wałach rasy Clydesdale Ogier
Konie tej rasy są ogromnymi, zimnokrwistymi końmi z długimi, mocnymi nogami i długimi, grubymi włosami dokoła pęcin. Są inteligentne, odważne i pomimo imponujących rozmiarów - łagodne.
Większość koni tej rasy można łatwo zidentyfikować dzięki ich białym nogom. Białe włosy w tej okolicy są także nazywane ''upierzeniem''. Sierść tych koni jest najczęściej brązowa, ale bywa, że występują osobniki czarne, gniade i dereszowate. Tych koni często używa się jako koni pociągowych. Łatwo je trenować i szybko się uczą. Świetnie się sprawdzają jako konie do jazdy, ale ponieważ są naprawdę ogromne, potrzebujesz dużo większego siodła niż normalnie.
Ciekawostka:konie tej rasy zawdzięczają swoją nazwę rzece Clyde płynącej w południowo-zachodniej Szkocji.
Podstawowe informacje:
- Kategoria wiekowa: 3+
- Wymiary: 6,5 x 12,5 x 12,5 cm
- EAN: 4005086138087
O Firmie
Założona przez Friedricha Schleicha w 1935 roku w Niemczech w miejscowości Schwäbisch Gmünd. Na początku firma produkowała figurki z postaciami z komiksów. Dopiero w latach 80 do produkcji dodano figurki zwierząt.
Obecnie Schleich produkuje figurki należące do sześciu różnych światów tematycznych z łącznie ponad 600 figurkami. Duża różnorodność sprawia, że jeszcze łatwiej trafić w gusta klientów.
W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny.
Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.
Zaprojektowanie jednej figurki psa zajmuje dwa tygodnie, konia trzy tygodnie a dinozaura nawet osiem tygodni. Po zatwierdzeniu projektu i sprawdzeniu czy jest bezpieczny powstaje prototyp, który udostępniany jest pracownikom muzeów i ZOO by sprawdzili jego autentyczność w porównaniu do oryginału. Gdy prototyp spotka się z uznaniem takich ekspertów figurka trafia do produkcji.