Schleich 13912 Koń American Saddlebred Klacz
- Schleich 13912 Koń American Saddlebred Klacz
Schleich 13912 Koń American Saddlebred Klacz
Klacz rasy American Saddlebred z serii Schleich® Horse Club to śliczny konik z grzywą koloru jasny blond.
Klacz rasy American Saddlebred z serii Schleich® Horse Club, jak na tę rasę koni przystało, nosi swą głowę i długi ogon bardzo wysoko. Niegdyś zwierzęta tej rasy wykorzystywane były przez amerykańskich osiedleńców jako konie wierzchowe i zaprzęgowe. Dziś pełnią przed wszystkim funkcje pokazowe. Niektóre z nich oprócz stępu, kłusu i galopu prezentują również slow gait i tak zwany rack. Oba chody są płynne, czterotaktowe.
Ciekawostka
Hodowla rasy American Saddlebred rozpoczęła się w amerykańskim stanie Kentucky.
Podstawowe informacje:
- Kategoria wiekowa: 3+
- Wymiary: 14 x 3,8 x 12,3 cm
- EAN: 4059433029153
O marce
Założona przez Friedricha Schleicha w 1935 roku w Niemczech w miejscowości Schwäbisch Gmünd. Na początku firma produkowała figurki z postaciami z komiksów. Dopiero w latach 80 do produkcji dodano figurki zwierząt.
Obecnie Schleich produkuje figurki należące do sześciu różnych światów tematycznych z łącznie ponad 600 figurkami. Duża różnorodność sprawia, że jeszcze łatwiej trafić w gusta klientów.
W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny.
Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.
Zaprojektowanie jednej figurki psa zajmuje dwa tygodnie, konia trzy tygodnie a dinozaura nawet osiem tygodni. Po zatwierdzeniu projektu i sprawdzeniu czy jest bezpieczny powstaje prototyp, który udostępniany jest pracownikom muzeów i ZOO by sprawdzili jego autentyczność do oryginału. Gdy prototyp spotka się z uznaniem takich ekspertów figurka trafia do produkcji