Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Najpopularniejsze lalki dla dziewczynek

2022-03-15
Najpopularniejsze lalki dla dziewczynek

Współczesne lalki zachwycają kolorowymi ubrankami, jedwabistymi włosami, różnymi funkcjami i akcesoriami. W obliczu tak wielu możliwości wybór jednej lalki może być ciężkim zadaniem. Aby je ułatwić, podpowiadamy czym kierować się przy zakupie i przedstawiamy najpopularniejsze lalki dla dziewczynek.

Czy zabawa lalką może czegoś nauczyć?

Jeszcze kilkanaście lat temu lalki były prostą, skromną zabawką. Obecnie ich wybór jest ogromny, a lalki zachwycają jakością wykonania i wyglądem. Jednak w czasach, gdy mocny nacisk kładzie się na połączenie zabawy z nauką, pojawia się pytanie – czy lalka może czegoś nauczyć?

Okazuje się, że tak. Choć wybieranie ubranek, przebieranie i opieka nad lalką wydaje się czymś banalnym, służącym wyłącznie rozrywce to nie do końca tak to wygląda. Taka forma zabawy uczy opiekuńczych odruchów. Można powiedzieć, że w pewien sposób przygotowuje do dorosłego życia, ponieważ dziecko opiekując się lalką, naśladuje rodziców. Poza tym już sama zmiana małych ubranek, czy zabawa małymi akcesoriami dołączonymi do lalki ma pozytywny wpływ na precyzję ruchów oraz koordynację.

Czym kierować się przy zakupie lalki dla dziecka?

Lalki bobasy, Evi, LOL – wybór jest naprawdę duży. Jak się w tym nie pogubić i wybrać najlepszą lalkę? Sprawdź nasze podpowiedzi!

  • Wiek – dla najmłodszych dzieci (poniżej 3. roku życia) dobrym wyborem będą małe lalki (materiałowe z główką z tworzywa sztucznego) z prostymi ubrankami i kilkoma akcesoriami (np. lalki-bobasy). Z kolei, jeśli Twoja pociecha skończyła już 3. rok życia, możesz podarować jej większą lalkę, która śpiewa, śmieje się, mówi itp. Starsze dzieci mogą w pełni cieszyć się z takich dodatkowych funkcji.
  • Ilość i jakość elementów – zwróć uwagę na to, jak wykonana jest lalka oraz akcesoria do niej dołączone. Pamiętaj, że oprócz tego, jak prezentuje się zabawka, ważne jest bezpieczeństwo. Jeśli szukasz prezentu dla małego dziecka, unikaj lalek z małymi ruchomymi elementami, które mogą zostać połknięte.
  • Rodzaj (lalki z bajek, przedstawiające zawody itd.) – jeśli Twoja pociecha marzy o tym, żeby w przyszłości zostać np. weterynarzem świetnym pomysłem na prezent będzie lalka przedstawiająca daną profesję. Z kolei, gdy wiesz, że dziecko myśli o lalce zrobionej na wzór ulubionej postaci z bajki, możesz wybrać z szerokiej oferty w naszym sklepie np. lalkę Elsę lub jedną z księżniczek Disneya.

Pamiętaj, że lalka to zabawka, z którą Twoja pociecha będzie spędzała dużo czasu. Jeśli stanie się jej ulubioną zabawką, prawdopodobnie będzie z nią spać, chodzić do przedszkola, czy bawić się na dworze. Dlatego musi być to zabawka charakteryzująca się wysoką jakością wykonania. W przeciwnym razie szybko ulegnie zniszczeniu, co prawdopodobnie sprawi dużą przykrość Twojemu dziecku.

Poznaj różne rodzaje lalek i wybierz najlepszą dla swojego dziecka

Jak spośród tak wielu lalek, wybrać zabawkę, która nie wyląduje w kącie? Aby tego uniknąć, sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne lalki, jeszcze zanim dokonasz wyboru.

Lalki-niespodzianki, czyli LOL Surprise OMG

Co zdecydowało o dużej popularności lalek LOL OMG? To, że nie tylko bawią, ale i zaskakują Twoje dziecko. Otrzymując taką zabawkę, nie wie, co jest w środku – to bardzo ekscytujące! Już samo odkrywanie warstw kuli jest świetną zabawą, nie mówiąc o samej lalce, która wyposażona jest w różne akcesoria.

Poza tym tego typu lalki to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. A to dlatego, że sprzedawane są w trzech seriach składających się z 40 lalek. Dzięki temu Twoja pociecha może zebrać całą kolekcję zabawek, która szybko się jej nie znudzi.

LOL Surprise OMG Świecąca Lalka Lights Angles Seria 3

LOL Surprise OMG Świecąca Lalka Lights Angles Seria 3

Ponadczasowe i urocze bobasy

Jedna z najbardziej klasycznych propozycji, która bawi i uczy od wielu lat. Jednak współczesne lalki bobasy znacznie różnią się od tych, które znasz z czasów swojego dzieciństwa.

W zależności od wieku i preferencji Twojego dziecka, do wyboru masz zarówno proste lalki (wyposażone jedynie w smoczki i zdejmowane ubranka), które pełnią przede wszystkim funkcję przytulanki. Jednak w szerokim asortymencie tego typu lalek, znajdziesz również te, wyposażone w różne funkcje (np. raczkowanie, gaworzenie). A jeśli Twoja pociecha marzy o byciu lekarzem, świetnym prezentem będzie lalka, do której dołączone są akcesoria dla małego lekarza (m.in. stetoskop, termometr, otoskop).

SMOBY Baby Care Zestaw Lekarski Centrum Opieki + Lalka

SMOBY Baby Care Zestaw Lekarski Centrum Opieki + Lalka

Kompaktowe lalki Evi

Ciężko jest podróżować lub chodzić do przedszkola z dużą nieporęczną lalką. Dlatego, jeśli Twoja pociecha chce mieć swoją ulubioną zabawkę zawsze przy sobie, pomyśl nad zakupem lalek Evi. Są małe (ich wysokość nie przekracza 12 cm) i lekkie, dzięki czemu można je bez problemu zabrać w podróż, czy do przedszkola. Poza tym ich jedwabiste włosy świetnie nadają się do czesania!

Zabawa lalką to świetna okazja do tego, aby nauczyć się odpowiedzialności, a także zintegrować się z innymi dziećmi. Pozostaje jeszcze pytanie o to, którą zabawkę wybrać. Na szczęście oferta lalek jest bogata, więc nie będziesz miał problemu z zakupem lalki idealnie dobranej do wieku i upodobań dziecka.

Polecane

pixel