Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Dlaczego warto układać puzzle?

2020-02-05
Dlaczego warto układać puzzle?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu puzzle były bardzo popularną rozrywką. Maluchy dostawały wersję, składającą się z kilkunastu elementów, a dorośli… często nawet z kilkuset. Puzzle to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały trening spostrzegawczości. Dlaczego warto układać puzzle w każdym wieku?

 

Puzzle – naucz swoje dziecko skupienia

Dla najmłodszych dzieci puzzle mogą nie wydawać się bardzo atrakcyjną formą zabawy. Konieczność spędzenia dłuższej chwili nad porozrzucanymi klockami i ułożenie ich w jeden obrazek – nuda! A może niekoniecznie? Pokaż maluchowi, że puzzle dla dzieci to świetna zabawa i pomóż mu w ich ułożeniu. Kiedy poczuje satysfakcję po poradzeniu sobie z pierwszą układanką, na pewno zechce powtórzyć tę zabawę. Dzięki temu nauczy się skupienia i spostrzegawczości, a w przypadku najmłodszych dzieci – poćwiczy również siłę uchwytu i koordynację małych rączek.

 

Idealny sposób na wyciszenie

Twoje dziecko ma nadmiar energii i przez większość czasu nie wie, jak ją spożytkować? Być może puzzle okażą się dobrym sposobem na jego wyciszenie. Każdego wieczoru postaraj się zaproponować dziecku wspólną zabawę, której głównym elementem będzie układaniu puzzli. Przytłumione światło i konieczność skupienia sprawią, że dziecko będzie miało dobrą okazję do tego, aby się wyciszyć. A dzięki temu o wiele łatwiej zaśnie.

 

Puzzle dla nieco większych dzieci

Twoje dziecko już dawno rozpoczęło naukę w szkole i znalezienie mu odpowiedniej zabawy stanowi coraz większy problem? Lalki, klocki i maskotki poszły już w odstawkę? Zaproponuj mu układanie puzzli – pamiętaj tylko, aby ich trudność dostosować do wieku dziecka, bo siedmiolatek potrzebuje zupełnie innej układanki niż dziecko, które ma już 12 lat. Obecnie w sklepach można znaleźć mnóstwo puzzli z ulubionymi bohaterami dzieci, co na pewno zachęci je do takiej formy spędzania czasu.

 

Puzzle dla dorosłych – czas na mały trening umysłu

Perspektywa układania puzzli, składających się z 1000 kawałków, wydaje Ci się nieco przerażająca? Spróbuj, a przekonasz się, że to doskonała rozrywka na wiele godzin. Możesz zachęcić do zabawy domowników lub spróbować zmierzyć się z tym wyzwaniem samodzielnie. Puzzle dla dorosłych do 1000 elementów lub większe sprawią, że będziesz musiał poćwiczyć spostrzegawczość i będziesz mógł na chwilę oderwać się od codzienności – ta zabawa potrafi wciągnąć na wiele godzin!

Polecane

pixel