Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Dlaczego warto dać dziecku pamiętnik?

2020-07-27
Dlaczego warto dać dziecku pamiętnik?
Dlaczego warto dać dziecku pamiętnik? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz rozbudzić kreatywność swojego dziecka? A może chcesz jeszcze bardziej zadbać o jego rozwój emocjonalny? Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, możesz podarować mu pamiętnik. To świetny podarunek dla każdego dziecka, które potrafi już z łatwością przelewać myśli na papier. 

Pamiętnik dla dziecka – dlaczego warto?

Chyba większość z nas w dzieciństwie lub w młodości miała swój własny pamiętnik. Wszystkie emocje, towarzyszące codzienności w szkole, zabawom z przyjaciółmi, pierwszym szkolnym sympatiom czy nawet sporom z rodzicami, często były szeroko opisywane właśnie w pamiętniku. Ten niewielki notes potrafił stać się prawdziwym powiernikiem tajemnic – nawet tych, o których nie mówiło się rodzicom czy przyjaciołom. Pisanie pamiętnika było także dobrym sposobem na danie upustu wszystkim emocjom, które często towarzyszą młodym osobom i dzieciom – zarówno tych bardziej, jak i nieco mniej pozytywnych. Wiele osób z pewnością kontynuowało pisanie pamiętnika nawet jako nastolatek czy później. Nic więc dziwnego, że obecnie wielu rodziców zachęca swoje dzieci do pisania pamiętnika. To nie tylko dobra zabawa i sposób na rozwinięcie umiejętności pisarskich, ale też dobra metoda na poradzenie sobie z emocjami i na nauczenie się opisywania zarówno uczuć, jak i codziennych wydarzeń. 

Jaki pamiętnik dla dziecka?

Dzisiaj wybór pamiętników jest naprawdę ogromny – od tych, na okładkach których widnieją ulubieni bohaterowie dzieci, aż po takie z futrzanym czy cekinowym obiciem. Takimi pamiętnikami zachwycone będą w szczególności dziewczynki. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie one częściej decydują się na pisanie pamiętnika, a u chłopców zdarza się to o wiele rzadziej. Jeśli chcesz podarować swojej córce pamiętnik, postaraj się znaleźć taki, który będzie budził u niej miłe skojarzenia. Może to być ulubiona księżniczka na okładce, pamiętnik pluszowy czy nawet pamiętnik z dopasowanym długopisem. Im lepiej pamiętnik dla dziewczynki wpisze się w jej gusta, tym większa szansa, że szybko polubi opisywanie w nim swoich codziennych przygód. 

Notesy i pamiętniki – do wyboru, do koloru

Różne rodzaju kolorowe notesy mogą sprawdzić się nie tylko jako pamiętnik. Wiele dzieci uwielbia zapisywać sobie różne rzeczy, na przykład listę przedmiotów, które warto zabrać na wycieczkę, listę gości na przyjęcie czy prezentów, które chciałoby przygotować dla najbliższych na święta. Dając dziecku notes lub pamiętnik można pokazać mu, w jaki sposób może go wykorzystać – jako pamiętnik, jako notes czy jako organizer, w którym zapisuje różne sprawunki. W ten sposób dziecko może nauczyć się także lepszej organizacji. Jedno jest pewne – notesy czy pamiętniki dla dziewczynki zawsze będą dobrym prezentem dla dziecka. pod warunkiem, że dołączymy do nich kilka wskazówek odnośnie tego, w jaki sposób warto je wykorzystać.

Polecane

pixel