Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Co to jest piasek kinetyczny? Jak się nim bawić?

2020-04-27
Co to jest piasek kinetyczny? Jak się nim bawić?
Szukasz nowych sposobów na rozwinięcie kreatywności Twojego dziecka, a może zauważyłeś, że maluch się nudzi i chcesz zaproponować mu nową zabawę? Sprawdź, czym jest piasek kinetyczny i w jaki sposób możecie wykorzystać go podczas wspólnej zabawy. 

Piasek kinetyczny – co to jest?

Piasek kinetyczny to obecnie jeden z najbardziej popularnych sposobów na rozwijanie kreatywności dzieci. Piasek pozwala na budowanie różnego rodzaju konstrukcji, na przykład budynków, zwierząt czy pojazdów. Jednocześnie jednak przesypuje się przez palce, dzięki czemu dłonie pozostają suche i nie kleją się. Dodatkowo taki piasek nie wysycha – można używać go wielokrotnie, tworząc coraz to nowe budowle i kształty. Co bardzo istotne, piasek stworzony jest z bezpiecznych, posiadających odpowiednie atesty materiałów. Dzięki temu jest odpowiedni dla dzieci i nie stanowi dla nich zagrożenia. 

Piasek kinetyczny sprzedawany jest zarówno w samodzielnych zestawach, jak i jako dodatek do innych zabawek, na przykład do pojazdów. Najczęściej znaleźć go można w działach z zabawkami kreatywnymi czy masami plastycznymi. Obecnie popularność piasku kinetycznego stale rośnie, a grono maluchów, które uwielbiają się nim bawić, poszerza się z dnia na dzień. 

Jak bawić się piaskiem kinetycznym?

Możliwości podczas zabawy piaskiem kinetycznym są niemal nieograniczone! Można porównywać go do plasteliny czy modeliny – tutaj również istnieje możliwość tworzenia ogromnej ilości kształtów, w zależności od tego, na co ma ochotę dziecko. Jeśli chodzi o piasek kinetyczny, dostępny jest on również w formie wielu zestawów, na przykład do budowania, do tworzenia dróg, a nawet jako element zestawu z piekarnią, ciastkarnią czy zamkiem rycerskim. W przypadku piekarni można tworzyć bułki i smakowite wypieki, a przy zamku rycerskim budowle i fosy, które zabezpieczą zamek przed najazdem wroga. Jak widać, dziecko z pewnością nie będzie nudzić się przy zabawie piaskiem kinetycznym, a do tego będzie mogło rozwijać swoją kreatywność i umiejętności manualne.

Polecane

pixel