Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Zimowe wieczory z dzieckiem - jak kreatywnie spędzić ten czas?

2020-12-14
Zimowe wieczory z dzieckiem - jak kreatywnie spędzić ten czas?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zaplanować długie, zimowe wieczory, aby Twoje dziecko się nie nudziło? Masz wrażenie, że wypróbowałeś już wszystkie sposoby, jednak Twój maluch wydaje się coraz bardziej znudzony i marudny? Poznaj kilka propozycji na ciekawe spędzenie wieczoru z dzieckiem – nie tylko zimą!

Wspólne gotowanie 

Długie zimowe wieczory to czas, kiedy wiele osób chętnie zagląda do lodówki – najczęściej w poszukiwaniu czegoś słodkiego. A może by tak spędzić wieczór z dzieckiem, przygotowując zdrowe wersje jego ulubionych smakołyków? Możecie upiec ciastka, a nawet ciasto, a także robi gorący deser – na przykład budyń z owocami czy owoce w gorącej czekoladzie. Wybierz na przykład Zestaw prezentowy dla dziewczynki do pieczenia!

Możesz również wykorzystać specjalne zestawy do lodów. W ten sposób spędzisz z dzieckiem trochę czasu, a przy okazji będziecie mogli cieszyć się wspólnym zajadaniem łakoci.

Gry planszowe 

Wspólne granie w gry planszowe może być świetną zabawą dla całej rodziny. Jeśli masz wrażenie, że kolejny wieczór każdy z domowników spędza czas osobno, siedząc przed telewizorem lub smartfonem, musisz coś z tym zrobić! Zaopatrz się w kilka ciekawych gier planszowych – oczywiście takich, które są dopasowane do całej Twojej rodziny, a następnie zorganizuj wieczór gier. To sposób nie tylko na dobrą zabawę, ale też na spędzenie czasu razem z najbliższymi. Przekonasz się, że dzięki grom Wasz nastrój naprawdę się poprawi.

Czytanie książek 

Choć dzisiaj trudno w to uwierzyć, kiedyś wspólne czytanie książek było popularną rozrywką. Możecie rozsiąść się pod miękkimi kocami z kubkiem herbaty, a następnie razem poczytać – na przykład 10 stron Ty, a 10 dziecko. Dzięki temu spędzicie razem czas, a jeśli wybierzesz wciągającą książkę, to historia pochłonie Was bez reszty. Przy okazji Twoje dziecko udoskonali umiejętność czytania. Kto wie, może dołączy do Was reszta domowników? 

Podsumowanie 

Znajdowanie zajęcia dziecku w zimowe wieczory nie musi być trudne. Możesz zaplanować wspólne gotowanie, zabawę, granie w gry, czytanie czy nawet zaprosić najlepszego kolegę swojego dziecka. Pamiętaj, aby wieczorne zabawy były możliwie jak najbardziej wyciszające, tak aby dziecko nie miało kłopotów z zaśnięciem.

Polecane

pixel