Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Zabawki, które ułatwiają zasypianie niemowlakowi

2022-04-01
Zabawki, które ułatwiają zasypianie niemowlakowi

W pierwszych tygodniach życia, dziecko większość czasu przesypia. Jest to niezwykle ważny etap przystosowawczy malucha wpływający także na jego rozwój. Sen odgrywa bardzo ważną rolę także w późniejszym okresie jego życia. Nie każde dziecko zasypia równie łatwo. Na szczęście zmęczeni rodzice mogą wspomóc się zabawkami, które ułatwiają usypianie niemowlaka. Jakie są to zabawki i jak wpływają na dziecko?

Popularne szumi misie otoczą dziecko bezpiecznym szumem

Narodziny wyrywają dziecko z bezpiecznego i dobrze znanego mu otoczenia. Od tego czasu wystawione są na najróżniejsze bodźce i dźwięki, których do tej pory nie znały. Najbardziej wrażliwe maluchy mocno reagują na nowe sytuacje płaczem, są niespokojne i mają trudności w zasypianiu. To właśnie z myślą o tych maluchach i zmęczonych rodzicach powstały szumi misie.

O szumi misiach chyba już każdy dziś słyszał. Te popularne przytulanki kilka lat temu zrobiły prawdziwą furorę. Z zewnątrz przypominają sympatyczne misie. Wykonane są z miękkich i w pełni bezpiecznych materiałów, które po wyjęciu mechanizmu możesz spokojnie wyprać w pralce. Jednak to nie ich wygląd jest powodem tak dużej ich popularności. Tajemnica kryje się w środku.

Misie te emitują specjalny biały szum, który przypomina dźwięki, na które wystawione było dziecko w łonie matki. Delikatne bicie jej serca, praca innych narządów i głos wyciszony przez wody płodowe są bardzo dobrze znane maluchowi. Szumi miś przywraca dziecku tę znajomą przestrzeń, dlatego uznawany jest za jedną z najlepszych zabawek ułatwiających usypianie. Dziecko czuje się bezpieczne, wyciszone i spokojne.

W naszym sklepie z zabawkami znajdziesz szumi misie dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Emitują pięć rodzajów szumów: biały, różowy, szum wód płodowych, padającego deszczu i morskich fal. Możesz swobodnie ustawić ich głośność, a po 60 minutach zabawka automatycznie się wyłącza. Kiedy dziecko się obudzi, zacznie ponownie działać. Szum uspokoi maleństwo i pomoże w ponownym usypianiu. Z tyłu znajduje się gryzak, który posłuży dziecku do masowania dziąseł w czasie ząbkowania.

Szumisiowy kocyk do kompletu

Dziecko lubi czuć się bezpiecznie. Nic nie daje mu takiego poczucia bezpieczeństwa jak dotyk. Otul swoje dziecko do snu szumisiowym kocykem. Wykonany jest z przyjemnego i miękkiego materiału. Idealnie nadaje się do otulania niemowlaka. W wieku późniejszym z powodzeniem może zastąpić dziecku przytulankę.

Karuzela z pozytywką – uspokaja i pomaga w zasypianiu

Od dawna wiadomo, że dzieci doskonale usypiają przy dźwiękach spokojnych kołysanek. Monotonny rytm i powtarzający się ruch kołyszącej się matki są idealnymi warunkami zapewniającymi spokojny sen malucha. Zmęczeni rodzice mogą zawiesić nad łóżeczkiem dziecka karuzelę, która również zapewni dziecku przyjemną atmosferę sprzyjającą usypianiu.

Powolny ruch kolorowych maskotek uspokoi malucha, a dobywające się z głośnika melodyjki wyciszą go i pomogą usnąć. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli karuzel, które możesz zawiesić nad łóżeczkiem czy fotelikiem samochodowym. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowy projektor. Każda z nich ma jednak sympatyczne pluszowe maskotki, które zaciekawią dziecko i sprawią, że będzie podążało za nimi wzrokiem, aż spokojnie uśnie w łóżeczku. Karuzele polecane są dla nieco starszych dzieci, które skończyły przynajmniej 1. miesiąc.

Rozjaśnij ciemność w pokoju – postaw na lampki i projektory

Chyba każde dziecko odczuwa lęk i niepokój przed całkowitą ciemnością. Z drugiej jednak strony najlepiej mocne światłu utrudnia zasypianie i rozprasza malucha. Jak pomóc dziecku śpiącemu w oddzielnym pokoju rozwiać wszystkie strachy?

Rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju projektory i lampki nocne do pokoju dziecka. Emitują one delikatne światło, które jedynie lekko oświetla przestrzeń wokół nich. Projektory wyświetlają np. gwiazdki na suficie i podobnie jak lampka stanowią najjaśniejszy punkt w pokoju. Dzięki nim dziecko nie będzie bało się ciemności. Jednocześnie ostre światło nie będzie raziło dziecka, ani przeszkadzało w usypianiu.

Lampki nocne są niemal niezbędne w pokoju starszego dziecka, które zasypia już samodzielnie. Dzięki nim nie musisz czuwać nad dzieckiem do momentu aż zaśnie. Spokojne samo zamknie oczy i odpocznie przy delikatnym świetle projektora.

Usypianie dziecko może być nie lada wyzwaniem dla młodych rodziców. Jedne dzieci zasypiają przy mleku i śpią spokojnie przez kilka godzin, inne jednak wybudzają wszystkie głośniejsze dźwięki, a samo usypianie potrafi trwać długie godziny. Zapewnij dziecku bezpieczną i przyjemną atmosferę, która ułatwi mu zasypianie. Do łóżeczka włóż mu szum misia lub zawieś nad nim karuzele z kołysankami. Starszemu dziecku postaw przy łóżku projektor, który rozwieje jego strachy wywołane ciemnościami. Zabawki ułatwiające zasypianie pomogą zarówno dziecku, jak i rodzicom spokojnie przespać noc.

Polecane

pixel