Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Zabawki drewniane - dlaczego warto?

2020-01-24
Zabawki drewniane - dlaczego warto?

Chyba większość dorosłych pamięta czasy, kiedy w dzieciństwie zabawki drewniane były najlepszym sposobem na spędzanie czasu. Choć dzisiaj w sklepach z zabawkami królują jeszcze te kolorowe, wykonane z plastiku czy innego tworzywa sztucznego, coraz więcej osób wraca do dawnych czasów, kupując swoim maluchom zabawki drewniane. I bardzo dobrze – mają mnóstwo zalet, a przy tym zapewnią świetną zabawę każdemu dziecku. Dodatkowo bardzo dobrze wpisują się w najnowsze trendy polegające na możliwie najpełniejszym odchodzeniu od plastiku w codziennym życiu.

 

Zabawki drewniane – dlaczego to dobry wybór? 

Zabawki drewniane posiadają mnóstwo cech, które sprawiają, że mają one dużą przewagę nad zabawkami plastikowymi. Jakie są ich największe zalety. Przede wszystkim zabawki drewniane są bardzo trwałe – nie ulegają zniszczeniom tak łatwo. Dodatkowo są one w pełni ekologiczne i bezpieczne dla dziecka (należy tylko sprawdzić, czy farbki, którymi pomalowano zabawki drewniane, mają odpowiednie certyfikaty). Co ważne, drewniane zabawki posiadają ponadczasową, uniwersalną estetykę. W końcu musi o czymś świadczyć fakt, że kolejne pokolenia maluchów wręcz przepadają za zabawkami drewnianymi. 

 

Klocki drewniane – idealne dla każdego malucha

Jedną z ulubionych zabawek niemal każdego malucha są klocki. Pozwalają one ćwiczyć wyobraźnię – w końcu każdego dnia można zbudować inny zamek, a przy tym są dobrym sposobem na ćwiczenie zdolności manualnych małych rączek. Klocki drewniane to zdecydowanie jedna z tych zabawek, które powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Wybór jest naprawdę spory – od klocków do układania z cyferkami, literkami czy obrazkami, przez drewniane korale do nawlekania, aż po naturalne klocki, które pozwalają na tworzenie skomplikowanych budowli. 

 

Twoje dziecko stawia pierwsze kroki? Zapewnij mu towarzystwo!

Jeśli Twoje dziecko właśnie uczy się chodzić, na pewno wiesz, że nowa umiejętność malucha zmienia wszystko. Odtąd wszędzie jest go pełna, w ciągu dnia potrafi pokonywać kolejne kilometry, biegając z pokoju do pokoju. W tym przypadku warto kupić maluchowi zabawki drewniane od 1 roku, które mogą towarzyszyć mu w czasie wykonywania pierwszych kroków (albo pierwszy setek tysięcy kroków ciągu dnia, jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo energicznym maluchem). Świetnie sprawdzą się drewniane zabawki do ciągnięcia – żabki na sznurku czy mała lokomotywa na pewno zapewnią wiele frajdy maluchowi.

 

Polecane

pixel