Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Zabawki drewniane dla rocznego dziecka? Przegląd propozycji!

2020-12-02
Zabawki drewniane dla rocznego dziecka? Przegląd propozycji!

Uwielbiasz życie w stylu eko i starasz się, aby w pokoju Twojego dziecka było jak najmniej plastikowych zabawek? A może troszczysz się o to, aby miało ono kontakt wyłącznie z naturalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia materiałami? Oto najlepsze propozycje drewnianych zabawek dla rocznego dziecka! A dzięki trwałości drewna zabawki te posłużą również kolejnym dzieciom w rodzinie. 

Zabawki do ciągnięcia 

Pociągi, ciuchcie, samochody czy małe zwierzątka z drewna na sznurku to idealna zabawka dla rocznego dziecka. W tym wieku maluch doskonali umiejętność chodzenia, a poruszanie się z taką zabawką z całą pewnością poprawi jego umiejętność koordynacji. Jednocześnie zabawki z drewna do ciągnięcia sprawią dziecku mnóstwo frajdy. Alternatywą mogą być zabawki do turlania lub pchania, które działają na takiej samej zasadzie.

Klocki z drewna 

Klocki to kolejna ciekawa propozycja. Taka zabawka z drewna sprawi, że dziecko będzie mogło ćwiczyć różnego rodzaju umiejętności. Szczególną popularnością cieszą się drewniane sortery, gdzie przez dziurki w odpowiednich kształtach wrzuca się klocki drewniane – na przykład kwadratowe czy trójkątne. Ciekawe są również piramidki, na których kolejno układane są drewniane klocki – od największych do najmniejszych. Z pewnością dziecko znajdzie wiele innych sposobów na wykorzystanie takich zabawek!
Drewniane książeczki

Czytanie dziecku to z pewnością jeden z najlepszych sposobów na spędzanie czasu z maluchem. Być może dziecku spodobają się drewniane, kolorowe książeczki, którymi może również bawić się samodzielnie. Taka książeczka z pewnością będzie bardziej trwała od papierowej. To idealna opcja dla dzieci, które lubią wyrywać karteczki z książek.

Zabawki drewniane dla rocznego dziecka – podsumowanie 

Zabawki drewniane na roczek to świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku – nawet dla tych najmłodszych, które dopiero co skończyły 12 miesięcy. Takie zabawki są całkowicie bezpieczne, a przy tym zapewniają dziecku wspaniała zabawę. Idealnie nadają się także na prezent – zarówno dla dzieci, które mają rok, jak i tych starszych. Takie zabawki odznaczają się niezwykłą trwałością stanowią więc świetną alternatywę dla tych plastikowych.

Polecane

pixel