Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Sposoby na rozwijanie kreatywności Twojego dziecka

2020-02-20
Sposoby na rozwijanie kreatywności Twojego dziecka

Kreatywność to jedna z tych cech, które bardzo pomagają w życiu. W dzieciństwie pozwalają na wymyślanie niezwykłych zabaw, w szkole ułatwiają naukę, a później – w dorosłym życiu – są niezwykle cenioną kompetencją w miejscu pracy. Jak rozwijać kreatywność dziecka już od najmłodszych lat?

 

Wymyślaj nietypowe zabawy

Jako rodzic doskonale wiesz, że większość umiejętności dziecka rozwijana jest podczas zabawy, i to już od najmłodszych lat. Nowoczesne zabawki kreatywne pozwalają na naukę pisania, liczenia, czytania i rysowania, jednak to od rodzica zależy, czy ten potencjał zostanie w pełni wykorzystany. Postaraj się jak najczęściej wymyślać nietypowe zabawy – lepienie figurek z gliny, rysowanie różnego rodzaju materiałami czy odkrywcze spacery to tylko niektóre z propozycji. Ty najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, jakie zabawy lubi najbardziej. Postaraj się czasem zaskoczyć malucha – w ten sposób będzie on mógł uruchomić pokłady kreatywności.

 

Wspólne rysowanie – niekoniecznie na kartce

I niekoniecznie kredkami! Postaraj się proponować dziecku rysowanie farbami, węglem, tworzenie figurek z gliny, zabawę plasteliną – wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, a dla dziecka może być wyjątkowym przeżyciem. Ciekawą zabawą może być znalezienie starych kartonów, koszulek czy kubków i namalowanie na nich wyjątkowych wzorów. Jeśli wybierzesz odpowiednie farbki, możecie urządzić sobie zabawę we wspólnie przygotowanych koszulkach czy czapkach. Być może to Twoje dziecko zaskoczy Cię swoją kreatywnością.

 

Zabawy w prace ręczne

Chcesz popracować nad zdolnościami manualnymi swojego dziecka, a przy okazji rozwinąć jego kreatywność? Prace ręczne to idealny pomysł na wspólną zabawę. Chłopcy ucieszą się z tworzenia robotów, a dziewczynki z przygotowywania biżuterii z kolorowych koralików i paciorków. Możesz wykorzystać materiały, które masz w domu albo sięgnąć po gotowe propozycje. Postaraj się angażować jak najwięcej zmysłów dziecka – pachnące farbki sprawią, że oprócz rysowania, będzie mogło poznawać zapachy.

 

Bądź kreatywny w wymyślaniu zabaw

Nie proponuj dziecku wyłącznie tych zabaw, które dobrze zna. Im częściej będziesz je zaskakiwał ciekawymi atrakcjami, tym bardziej będzie kreatywne. Zabierz malucha na wycieczkę – zróbcie razem coś szalonego! Kto wie, może za jakiś czas to dziecko zaskoczy Cię wyjątkowym pomysłem na wspólną, kreatywną zabawę?

Polecane

pixel