Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Sposób na nudę? Gry zręcznościowe dla całej rodziny

2020-01-27
Sposób na nudę? Gry zręcznościowe dla całej rodziny

Przed Wami kolejny ciągnący się w nieskończoność, zimowy wieczór? Może pora zaskoczyć swoją rodzinę i zaproponować domownikom… gry zręcznościowe? Wymagające sprytu, zręczności i refleksu, zapewniają doskonałym zabawę wszystkim domownikom – również tym, którym wydaje się, że dawno wyrośli z zabawek. 

 

Dlaczego warto grać w gry zręcznościowe? 

Gry zręcznościowe to rewelacyjny sposób na ćwiczenie swojego refleksu, a często również zdolności manualnych. Dotyczy to nie tylko dzieci, choć w ich przypadku ćwiczenie zręczności czy zacisku jest szczególnie istotne. Dorośli jednak również od czasu do czasu mogą poćwiczyć refleks, a gry zręcznościowe są na to doskonałym sposobem. Dodatkowo tego typu gry – nie tylko zręcznościowe, ale też inne – to świetny sposób na wesołe spędzenie czasu w gronie rodziny. Jeśli macie do wyboru wieczór przed telewizorem i gry zręcznościowe, zdecydowanie warto zdecydować się na wspólną rozgrywkę. 

 

Jakie gry zręcznościowe wybrać?

Wybór gier zręcznościowych jest ogromny – od planszówek do takich, które angażują całe ciało. W przypadku niektórych trzeba się nieźle nagimnastykować. Wybierając grę warto zwrócić uwagę na to, aby była odpowiednia dla wszystkich domowników, w szczególności dla tych najmłodszych. Zbyt trudna i skomplikowana rozgrywka może szybko zniechęcić malucha do zabawy. 

 

Piłkarzyki – gra, którą lubi każdy

Nie ma chyba osoby, które nigdy w życiu nie grała w piłkarzyki. Niegdyś bardzo popularne, dzisiaj znowu wracają do łask, choć w nieco unowocześnionej wersji. Jeśli w Waszym domu jest wystarczająca ilość miejsca do tego, aby ustawić stół z piłkarzykami, warto się na to zdecydować. Dzieciaki będą zachwycone, a i dorośli na pewno od czasu do czasu zdecydują się na mały mecz – szczególnie jeśli dzieci pójdą już spać. Jednym słowem: piłkarzyki to doskonała gra dla każdego. 

 

Gra Rybki dla małego rybaka (i nie tylko!)

Gra Rybki – kolejny hit każdego dziecka. Zdecydowanie w czołówce najlepszych gier zręcznościowych, rybki cieszą się sławą od wielu lat. Co trzeba zrobić? Przy pomocy specjalnej wędki należy złowić kolorowe rybki. Dobry sposób na ćwiczenie zręczności u malucha, i to już od pierwszych lat życia. 

 

Uwaga, nadciągają Głodne Krokodyle

Gra pełna wrażeń, która wymaga sporej dawki sprytu i refleksu? Głodne Krokodyle z pewnością spełniają te warunki. Aby wziąć udział w tej zwariowanej grze, należy założyć specjalną maskę i… rozpocząć walkę o wyśmienitą, złotą rybkę, która wyląduje prosto w krokodylej paszczy zwycięzcy.

 

Polecane

pixel