Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Rodzinny wieczór z planszówkami – trzy gry, które polecamy

2021-09-21
Rodzinny wieczór z planszówkami – trzy gry, które polecamy

Gry planszowe to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Zdrowa rywalizacja zawsze się sprawdza, więc warto zaopatrzyć się w kilka tytułów, które pozwolą Wam na chwilę oderwać się od codzienności. Dziś mamy dla Was trzy propozycje gier, które zachwycą zarówno pociechy, jak i dorosłych!

Dobble – gra, którą zabrać można wszędzie!

Dobble to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, ponieważ pozwala na zabawę właściwie w każdym miejscu. Wystarczy niewielka przestrzeń, aby grupa od dwóch do pięciu osób świetnie się bawiła. Dodatkowo pojedyncza rozgrywka zajmuje nie więcej niż 10 minut, dzięki czemu może umilić czas oczekiwania na autobus czy zostać przeprowadzona podczas pikniku w parku. Obecnie Dobble występuje w wielu różnych wariantach. Oczywiście nadal w sprzedaży występuje wersja klasyczna, ale dostępna jest także opcja Dobble Kids, Dobble dla najmłodszych z cyferkami czy Dobble z ulubionymi postaciami z bajek, takimi jak Minionki, Kraina Lodu czy Psi Patrol. Istnieje także wodoodporna wersja plażowa, która nie ulegnie zniszczeniu nawet po kontakcie z wodą! Warto dodać, że gra ta rozwija spostrzegawczość i refleks, a także pozwala poznać smak prawdziwej rywalizacji pod presją czasu!

Monopoly – naucz dziecko biznesu

Monopoly to gra towarzyska uwielbiana przez dzieci i dorosłych! Polega na kupowaniu nieruchomości, zarządzaniu nimi, sprzedawaniu ich w opłacalny sposób i zdobywaniu jak największej ilości pieniędzy oraz punktów na planszy. Wybierając tę opcję, trzeba mieć jednak na uwadze, że jedna rozgrywka zajmuje kilka godzin. Monopoly występuje w wielu różnych wariantach – zarówno z różnymi miastami w Polsce i na świecie, jak i z drużynami piłkarskimi, popularnymi bajkami, serialami i filmami, a także w wersji junior dla młodszych dzieci.

Rummikub, czyli zabawa z liczbami

Rummikub to propozycja dla nieco starszych graczy, gdyż wymaga dobrej znajomości liczb i kolorów, a także umiejętności manipulowania pewnymi zmiennymi. Gra polega na jak najszybszym pozbyciu się wylosowanych płytek z cyframi w różnych kolorach (podobnie jak w Scrabble), które można układać w ciągi 1-13 lub w układy kolorystyczne (te same cyfry w różnych kolorach). Opcji manipulowania tym, co znajduje się na planszy, jest mnóstwo, jednak potrzeba do tego dużej dozy spostrzegawczości i logicznego myślenia. To świetna zabawa dla całej rodziny! Istnieje także wersja junior tej gry.

Wybierając jedną z tych gier, masz pewność, że spędzisz z dzieckiem wspaniały czas! Uważaj jednak – te gry pochłaniają bez reszty!

Polecane

pixel