Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Rodzaje klocków dla dzieci. Czym się różnią? Jakie wybrać?

2020-04-17
Rodzaje klocków dla dzieci. Czym się różnią? Jakie wybrać?
Kto z nas w dzieciństwie nie bawił się klockami? Możliwość tworzenia wymyślnych, skomplikowanych konstrukcji, dla których ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i… wysokość, bo dziecięce budowle uwielbiają się przewracać. Na szczęście to ważny element zabawy, który daje tyle samo frajdy co samo budowanie! Jakie są rodzaje klocków dla dzieci i czym się różnią? 

Klocki wafle

Klocki wafle to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Choć niewielkie, dają niemal nieograniczone możliwości zabawy. Dostępne w wielu kolorach klocki wafle wykonane są z miękkiego, w 100% bezpiecznego dla dzieci tworzywa, przypominają nieco elastyczną gumę. Skąd wzięła się nazwa klocków? Wyglądem przypominają popularne wafle, a w pewnym stopniu również gofry. Na szczęście dobrej jakości klocki posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, nie trzeba więc martwić się o najmłodsze dzieci, które postanowią nadgryźć kolorowego, klockowego wafla. Oprócz klocków wafli do wyboru są różnego rodzaju zestawy, które zawierają zróżnicowane elementy konstrukcyjne, na przykład Mały Rolnik. Jedno jest pewne – świetna zabawa gwarantowana! 

Klocki drewniane

Klocki drewniane to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczne, tradycyjne, a zarazem w pełni ekologiczne rozwiązania. Wśród współczesnych dorosłych nie ma chyba nikogo, kto w dzieciństwie nie bawiłby się drewnianymi klockami. Dzisiaj takie klocki wracają do łask. Zapewniają świetną zabawę, również tym maluchom, które uwielbiają przewracać swoje konstrukcje – bo drewniane klocki sprawdzą się również u młodszych dzieci. Kupując klocki drewniane warto zwrócić uwagę na to, czy pomalowane są bezpieczną farbą. Dobrej jakości produkt będzie niezwykle trwały, dzięki czemu posłuży kolejnym pokoleniom dzieci. 

Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne to kolejna zabawka, która przypadnie do gustu wszystkim dzieciom. Dzięki wbudowanym magnesom klocki szybko łączą się ze sobą i pozwalają na tworzenie wyjątkowym, bardzo skomplikowanych konstrukcji. Klocki magnetyczne dostępne są w wersji zarówno dla najmłodszych dzieci od 3 roku życia, jak i dla nieco starszych, które kochają zabawę w tworzenie ciekawych konstrukcji. 

Czas na zabawę!

Wybór klocków jest ogromny – oprócz klocków wafli, drewnianych czy magnetycznych w sklepach można znaleźć mnóstw innych typów. Jedno jest pewne: klocków nigdy za wiele! W końcu to właśnie zabawa klockami jest jednym z ulubionych zajęć wszystkich dzieci – i tych młodszych, i tych nieco starszych.

Polecane

pixel