Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Propozycja zabawek dla 2 latka!

2020-02-01
Propozycja zabawek dla 2 latka!

Zastanawiasz się, jakie zabawki będą idealne dla Twojego malucha? Z pewnością wiesz, że potrzeby dziecka zmieniają się wraz z wiekiem – dotyczy to również zabawek. Na szczęście oferta zabawek dla 2 latka jest bardzo szeroka i na pewno znajdziesz coś, co uszczęśliwi Twoje dziecko.

 

Jakie powinny być zabawki dla 2 latka?

Przede wszystkim bezpieczne – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wybierając zabawki dla 2 latka, koniecznie sprawdź, czy posiadają one wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Niestety, tanie plastikowe zabawki, dostępne w supermarketach, często produkowane są bez zastosowania się do standardów. Koniecznie upewnij się, czy farba na zabawkach jest bezpieczna, czy w zabawkach nie ma małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć oraz czy dana zabawka rzeczywiście przeznaczona jest dla maluchów od 24 miesiąca życia.

 

Zabawki interaktywne

Ciekawą propozycją na zabawki dla 2 latka są wszelkiego typu zabawki interaktywne. Z reguły są one bardzo kolorowe, wydają różnorodne dźwięki, a na ich powierzchni znajduje się mnóstwo przycisków o zróżnicowanej teksturze. Dzięki temu dziecko doświadcza bardzo różnorodnych bodźców, a jego zmysły rozwijają się.

 

Drewniane zabawki dla 2 latka

Należysz do tej grupy rodziców, którzy starają się wybierać ekologiczne zabawki drewniane? To idealna propozycja dla każdego 2 latka. Twój maluch potrafi już chodzić, możesz więc dać mu zabawki do ciągnięcia – dzięki temu maluch zyska towarzysza w codziennych eskapadach. Zabawki drewniane są bardzo odporne na uszkodzenia i bezpieczne, możesz więc bez obaw dać je maluchowi do zabawy.

 

Pluszaki dla 2 latka

Wśród zabawek dla 2 latka nie może oczywiście zabraknąć pluszaków. Wybieraj te, które są sprawdzone i bezpieczne. Świetnie sprawdzą się Szumisie – delikatny szum na pewno wywoła entuzjazm u dziecka, a przy okazji pozwoli mu spokojnie zasnąć.

 

Zabawki dla najmłodszych od 2 lat

Jeśli chodzi o zabawki dla najmłodszych od 2 lat, nie każdy rodzic wie, co wybrać. Na szczęście na dobrej jakości zabawkach można znaleźć specjalne oznaczenia z informacją, dla jakiego wieku przeznaczona jest dana zabawka. Pamiętaj, aby nie wybierać zbyt skomplikowanych zabawek, na przykład dużych układanek – mogą one nie przypaść do gustu maluchowi i będą musiały zaczekać w szafie jeszcze przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

Polecane

pixel