Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Nauka przez zabawę. Jak nauczyć dziecko geografii?

2020-03-11
Nauka przez zabawę. Jak nauczyć dziecko geografii?
„Mamo, mamo, a gdzie na mapie jest Warszawa?", „Tatusiu, a daleko jest ta Ameryka?", „Gdzie właściwie leży Paryż? Długo się tam idzie?" – jako rodzic doskonale znasz te pytania? Z pewnością wiesz, że nauka geografii rozpoczyna się na długo przed tym, zanim Twoje dziecko pójdzie do przedszkola lub do szkoły – szczególnie jeśli dużo podróżujecie. Jak nauczyć dziecko geografii i sprawić, aby w przyszłości stało się prawdziwym mistrzem globusa? Oczywiście przez zabawę, bo taki sposób nauki zawsze jest najlepszy!

Jak nauczyć dziecko geografii?

Jeśli Twój maluch ma mnóstwo pytań na temat tego, gdzie znajduje się dane miasto lub kraj, powinieneś zaopatrzyć się w dwie rzeczy – mapę Polski i dobrej jakości globus. Dzięki temu w każdej sytuacji będziesz mógł nie tylko odpowiedzieć na pytanie dziecka, ale też wskazać mu, gdzie znajduje się dane miejsce. Dzięki mapie Polski pokażesz maluchowi, gdzie leży Toruń, Gdynia czy Olsztyn, a na globusie wskażesz odległe kraje czy kontynenty. Globus to dla wielu dzieci, na pewnym etapie rozwoju, bardzo ciekawa i emocjonująca rzecz – a przy okazji świetny sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. W końcu nawet nam, dorosłym, czasem trudno jest uwierzyć, że świat jest tak duży. A pomyśl, że już niebawem Twoje dziecko zacznie pytań o kosmos i położenie Księżyca czy innych planet!

Globus interaktywny – najlepsze rozwiązanie dla ciekawych świata maluchów

Choć tradycyjny globus to coś, co w przeszłości miała większość osób, dzisiaj królują globusy interaktywne. Są one o wiele bardziej nowoczesne i – w przypadku bardziej ciekawskich dzieci – mogą pochłonąć je na wiele godzin. Dobrej jakości globus interaktywny to z reguły bardzo estetyczna, pięknie wykonana zabawka edukacyjna, która wyposażona jest w szereg funkcji. Na szczególną uwagę zasługuje globus edukacyjny Clementoni. Posiada on mnóstwo funkcyjnych przycisków oraz wiele rozwiązań, które pozwalają nie tylko na znalezienie danego miejsca na globusie, ale też na poznanie przez dziecko jego historii, kultury czy najważniejszych zabytków. 

Czy warto uczyć dziecko geografii?

Oczywiście, że tak – szczególnie w czasach, kiedy dalekie podróże stają się naszą codziennością. Uświadamianie dziecka, w którym miejscu na mapie znajduje się Wasz dom, Wasze miasto czy kraj, a także pokazywanie (i opowiadanie!) o dalekich krajach i kulturach może być dla malucha bardziej emocjonujące niż najlepsza bajka. W miarę możliwości warto również podróżować z dzieckiem. Niedzielna wycieczka do pobliskiego miasteczka, które ma bardzo bogatą historię czy wakacyjny wyjazd do dalekiego kraju to jeden z najlepszych sposobów na rozwój – w końcu podróże kształcą!

Polecane

pixel