Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Łatwa i przyjemna nauka angielskiego przez dzieci. Poznaj kilka sposobów!

2020-09-01
Łatwa i przyjemna nauka angielskiego przez dzieci. Poznaj kilka sposobów!

Niektórzy rodzice starają się uczyć dziecko języka angielskiego (a często także innych języków) już od najmłodszych lat – nawet na etapie, kiedy dziecko dopiero uczy się mówić. W ten sposób dziecko staje się obyte nie tylko z językiem polskim, który jest dla niego najbardziej naturalny, ale też z innymi językami. Jak uczyć malucha języków obcych przez zabawę? 

Dlaczego warto uczyć dziecko języka angielskiego? 

Powodów, dla których warto uczyć dzieci od najmłodszych lat języka angielskiego, jest całe mnóstwo. Przede wszystkim im szybciej zaczniesz naukę, tym bardziej naturalny będzie dany język dla dziecka. Nawet jeśli dziecko pozna podstawowe słowa w języku angielskim, jak dog, cat, home czy sister, będzie to dobry wstęp do dalszej nauki. A w efekcie pierwsze lekcje języka angielskiego w przedszkolu czy w szkole nie będą dla dziecka całkowitym zaskoczeniem. Wręcz przeciwnie – angielskie słowa będą dla dziecka czymś naturalnym. 

Nauka przez zabawę

Od dawna wiadomo, że najlepiej uczymy się przez zabawę – i dotyczy to nie tylko dzieci. Na skuteczność tego sposobu wskazywać może ogromna popularność różnego rodzaju gier czy aplikacji, które w zabawny (ale skuteczny!) sposób uczą języków obcych. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się języka angielskiego, ale by nie było to dla niego stresujące, najlepiej zrobić to przez zabawę. Wystarczy, że – zamiast tylko po polsku – będziesz mówił do dziecka po angielsku, nazywają różne rzeczy – na przykład drzewa, słońce czy chmury na spacerze. W ten sposób dziecko nie tylko będzie przyswajać wiedzę, ale też nauka języka angielskiego będzie kojarzyła mu się w pozytywny sposób. 

Postaw na gry do nauki języka angielskiego

Bardzo dobrym rozwiązaniem są gry do nauki języka angielskiego. Wybór jest naprawdę duży – a większość z dostępnych gier to przy okazji świetna zabawa dla całej rodziny. Możesz z łatwością dopasować gry do wieku dziecka, do jego upodobań i do tego, w jaki sposób lubi spędzać wolny czas. Dopasowywanie nazw do zwierzątek, układanie słów czy całych historii w języku angielskim czy nauka liczb i kolorów – dzięki grom możesz bez trudu nauczyć dziecko podstawowego słownictwa w języku angielskim. 

Podsumowanie

Sposobów na naukę dziecka języka angielskiego jest całe mnóstwo, jednak – jak zawsze – najlepiej sprawdza się nauka przez zabawę. Różnego rodzaju zabawy słowne czy gry do nauki języka angielskiego sprawią, że Twoje dziecko będzie miało podstawową znajomość języka, a z czasem łatwiej będzie mu ją rozwijać.

pixel