Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Kilka sposobów na świetną zabawę z bańkami mydlanymi

2021-07-06
Kilka sposobów na świetną zabawę z bańkami mydlanymi

Bańki mydlane to wspomnienie z dzieciństwa większości z nas. Nic dziwnego! Ta prosta forma zabawy przynosi mnóstwo radości, angażuje na długi czas i zachęca do spędzania czasu na powietrzu. Mamy dla Was kilka sposobów na wykorzystanie baniek mydlanych, które sprawią, że spędzany z pociechą moment będzie magiczny!

Klasyczne bańki mydlane

Zacznijmy od klasycznych dystrybutorów baniek. Można kupić je w każdym supermarkecie, kiosku, sklepie z zabawkami czy nawet na straganach. Zwykle buteleczki te są niewielkie i mają na sobie nadruki z postaciami z ulubionych dziecięcych bajek. Jest to idealna opcja do zabrania na spacer, plac zabaw czy w podróż, gdyż jest małych gabarytów, a zajmie malucha na długi czas!

Zabawka ogrodowa – kosiarka do baniek

Nasze babcie i prababcie kojarzą raczej właśnie te tradycyjne dystrybutory do baniek mydlanych, ale w dzisiejszych czasach propozycji, które można dostawać w sklepie z zabawkami, jest mnóstwo. Jedną z najpopularniejszych jest zdecydowanie zabawka ogrodowa - kosiarka do baniek mydlanych. Sprzęt ten podczas pchania wyrzuca z siebie ogromne ilości baniek mydlanych. To świetna opcja nawet dla maluchów, które dopiero uczą się chodzić, ponieważ jest to dla nich dodatkowa motywacja do stawiania kolejnych kroków.

Pistolet do baniek

Pistolet do baniek mydlanych także jest chętnie wybierany przez dzieci, gdyż jest to świetna alternatywa dla pistoletów na wodę. Polecamy kupić dwie sztuki, dzięki którym maluchy będą mogły stworzyć prawdziwe bitwy, które nikomu nie zaszkodzą. Dodatkowy plus takich zabawek to fakt, że podczas dziecięcej rozgrywki rodzice mają czas, aby wypić ciepłą kawę.

Miotacz baniek mydlanych

Od jakiegoś czasu tradycyjne pistolety do baniek mydlanych zastępowane są przez tzw. miotacze. Tego typu zabawki nie tylko wyrzucają ogromną ilość baniek na minutę, ale także sprawiają, że rozpierzchają się one na wszystkie strony świata. To świetna zabawka zarówno dla dzieci i dla dorosłych, którą można wykorzystać także do zaktywizowania dziecka. Jak to zrobić? Wystarczy rozpocząć zabawę w to, kto zbije najwięcej baniek! Gwarantujemy, że nie zabraknie biegania i skoków.

Bańki ze sznurka – czy to możliwe?

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się być na rynku dużego miasta, np. we Wrocławiu, z pewnością miałeś okazję zobaczyć ogromne bańki mydlane puszczane przez animatorów za pomocą sznurków. Dzieciaki uwielbiają ten rodzaj rozrywki i zawsze chętnie uczestniczą w warsztatach, które prowadzą takie osoby. Teraz możesz kupić takie zestawy i razem ze swoją pociechą puszczać je w domu!

Łatwiejszy sposób na bańki mydle przy pomocy sznurka

Alternatywą dla sznurków są tzw. pętle do baniek mydlanych albo motylki do baniek, których używanie jest nieco łatwiejsze, więc lepiej sprawdzi się na początek. Czym różnią się te dwie opcje? Pętle czy motylki mają sztywno ułożony wzór, więc wystarczy zamoczyć je w płynie, aby wychodziły piękne, duże, okrągłe bańki. Sznurki wymagają nieco więcej wprawy, gdyż są bardziej elastyczne.

Dobry płyn to podstawa okrągłych baniek

Pamiętaj, aby do wszelkich zabawek wytwarzających bańki mydlane kupować specjalny płyn, dzięki któremu będą one piękne, duże i krągłe. Wiele osób próbuje samodzielnego tworzenia takich roztworów, jednak nie jest to łatwe i może znacząco zaburzyć całą zabawę!

Wybierz idealne zabawki do baniek mydlanych i ciesz się radością swojego dziecka!

Polecane

pixel