Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Kąpiel malucha nie musi być nudna! Jakie zabawki warto kupić?

2021-06-17
Kąpiel malucha nie musi być nudna! Jakie zabawki warto kupić?

Twoje dziecko nie przepada za kąpielą i za każdy razem, kiedy nadchodzi czas mycia, zaczyna płakać? Postaraj się zmienić podejście dziecka, zaopatrując się w zabawki do kąpieli. Dzięki temu czas spędzony w wannie zacznie kojarzyć się dziecku z dobrą zabawą.

Jakie zabawki do kąpieli wybrać?

Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć zabawki do kąpieli, które przypadną do gustu Twojemu dziecku. Oczywiście przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, czy zabawki te są bezpieczne i czy są przeznaczone do zabawy w wodzie. Nie mogą to być zabawki elektroniczne, wyposażone w baterie czy tym bardziej podłączane do prądu. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju gumowe zwierzątka. Jeśli Twoje dziecko lubi świnkę Peppę, to z pewnością spodobają mu się zabawki do kąpieli Świnka Peppa z przyjaciółmi.

A może bąbelkowa ciuchcia?

Bąbelkowa ciuchcia to propozycja, która z pewnością zainteresuje każde dziecko i odwróci jego uwagę od tego, że właśnie nakładasz mu szampon na włosy. To jedna z zabawek, które doskonale nadają się zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych dzieci. Wystarczy umieścić ją na ścianie, a już po chwili ciuchcia zacznie produkować bąbelki z wody.

Karty do kąpieli

Kolejną ciekawą propozycją są karty do kąpieli. Oczywiście są one całkowicie odporne na działanie wody, dlatego nie musisz się martwić, że stanie się z nimi coś złego. Karty do kąpieli zapewniają dziecku ciekawą zabawę, a Ty w spokoju zajmiesz się kąpielą.

Zamień wodę w kisiel

Twoje dziecko nie przepada za wodą? Zamień ją w kisiel przy pomocy specjalnych galaretek do kąpieli. Wystarczy, że wsypiesz do wody specjalny kolorowy proszek, a woda po chwili zamieni się w gęsty kisiel. Taka zabawa z pewnością spodoba się każdemu dziecku. A kiedy nadejdzie czas wychodzenia z kąpieli, z łatwością rozpuścisz kisiel i zamienisz go znowu w wodę. Prawdziwie czarodziejskie sztuczki!

Zabawne gąbki

Gąbka w kształcie świnki również urozmaici kąpiel i sprawi, że Twoje dziecko nie będzie się bało. Wystarczy, że zorganizujesz kąpiel w taki sposób, aby dziecko dobrze się bawiło – na przykład w czasie mycia wydając dźwięki podobne do takich, jakie wydaje świnka. W ten sposób z łatwością namydlisz dziecko i dokładnie je umyjesz. Pamiętaj o tym, aby dokładnie osuszać gąbki po kąpieli i by regularnie je wymieniać, tak aby nie narażać delikatnej skóry dziecka na kontakt z bakteriami.

Podsumowanie

Dla niektórych rodziców kąpiel dziecka to spore wyzwanie. Jeśli Twoje dziecko nie lubi kąpieli i bardzo głośno i zdecydowanie Cię o tym informuje, postaraj się zaopatrzyć w zabawki do kąpieli, dzięki którym dziecko zajmie się czymś innym, a Ty spokojnie zajmiesz się myciem.

Polecane

pixel