Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Kąpiel dziecka? Tylko z zabawkami!

2020-02-28
Kąpiel dziecka? Tylko z zabawkami!

Jako rodzic z pewnością wiesz, że dzieci dzielą się na takie, które kochają kąpiele i na takie, które… nie przepadają za pluskaniem w wannie. Na szczęście podejście do kąpieli potrafi bardzo szybko się zmieniać. Jeśli Twoje dziecko nie lubi wieczornego rytuału, postaraj się nieco mu go urozmaicić. Wykorzystaj w tym celu zabawki do kąpieli – niekoniecznie żółte kaczuszki!

 

Jak przekonać malucha do kąpieli?

Obawa przed kąpielą to problem wielu rodziców. Niestety, nie wszystkie dzieci przepadają za pluskaniem w wannie. Powodem może być strach przed wodą lub szampon, które wleciał maluchowi do oczu jakiś czas temu i doskonale pamięta to nieprzyjemne pieczenie. Co zrobić, aby dziecko polubiło kąpiele? Postaraj się traktować je jako wspólną zabawę. Podejdź do tego z uśmiechem na ustach i nie okazuj nadmiernej nerwowości. Dzieci doskonale wyczuwają negatywne emocje rodziców, a te potrafią udzielić się maluchom. Kiedy Ty będziesz zrelaksowany i uśmiechnięty, Twoje dziecko łatwiej rozluźni się w czasie kąpieli i nie będzie się tak stresować.

 

Zabawki do kąpieli – odwróć uwagę dziecka

Zabawki do kąpieli to sprawdzony patent rodziców, wykorzystywany w domowych łazienkach od naprawdę wielu lat. Które dziecko nie reaguje entuzjastycznie na gumowego zwierzaka, który razem z nim pływa w pełnej ciepłej wody wannie? Jeśli chodzi o zabawki do kąpieli, wybór jest naprawdę duży. Może to być rybka, flaming, kaczka czy miękka w dotyku świnka. Dobrym rozwiązaniem może być małe, łazienkowe zoo – dzięki temu dziecko nie znudzi się tak szybko jak w przypadku tylko jednej zabawki.

 

Zabawki do kąpieli dla starszych dzieci

Kilkulatek z pewnością będzie spokojniej podchodził do zbliżającej się kąpieli, jednak warto przygotować dla niego odpowiednie zabawki. Dobrze sprawdzą się tutaj specjalne książeczki do kąpieli, które bez obaw można zamoczyć w wodzie – kolorowa książeczka może do tego stopnia zająć uwagę dziecka, że nie będzie ono zwracało uwagę na szampon, którym właśnie myjesz jego włosy. Oprócz tego sprawdzą się też zabawne żelki czy galaretki do kąpieli. Magiczny proszek w kilka minut może zmienić wodę w niebieski kisiel – oczywiście całkowicie bezpieczny i neutralny dla skóry. Taka kąpiel to dopiero świetna zabawa – Twoje dziecko na pewno samo pójdzie wlewać wodę do wanny już kolejnego wieczoru. Oczywiście musisz pamiętać o zapasie kolorowych galaretek do kąpieli!

Polecane

pixel