Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie zabawki dla 6-latka kupić?

2020-08-17
Jakie zabawki dla 6-latka kupić?

Jako rodzic doskonale wiesz, że dzieci rozwijają się błyskawicznie, a ich postępy wprawiają Cię w zachwyt. To, co zapewniału dziecku zabawę w wieku dwóch lat, z pewnością nie zainteresuje 6-latka – choć oczywiście może być odwrotnie. Jakie zabawki dla 6-latka kupić, aby zapewnić mu nie tylko zabawę, ale też zadbać o jego rozwój? Oto kilka propozycji, które mogą przypaść do gustu Twojemu 6-latkowi. 

Glina rzeźbiarska – naucz dziecko kreatywności

Glina rzeźbiarska to świetna zabawa dla dzieci – szczególnie dla tych, które wykazują zdolności manualne i lubią tego rodzaju zabawy. To doskonały sposób na rozbudzenie kreatywności dziecka. Obecnie bez trudu kupisz glinę rzeźbiarską, która jest doskonale przystosowana dla 6-latków. Jest bezpieczna, przyjazna dla alergików, a przy okazji nie brudzi całego otoczenia. Z pewnością Twoje dziecko będzie zaskoczone, kiedy zaproponujesz mu zabawę z użyciem gliny rzeźbiarskiej – tym bardziej, że możliwości zabawy są tutaj nieograniczone. Na pewno jednak dziecko będzie zachwycone taką zabawą. 

Zabawa w dom – jedna z ulubionych rozrywek 6-latków

Jeśli spróbujesz przypomnieć sobie swoje dzieciństwo (a może zrobisz to bez trudu?) to uświadomisz sobie, że 6 lat to właśnie ten wiek, kiedy zabawa w dom cieszy się największą popularnością wśród dzieci. Właśnie wtedy maluchy najbardziej chcą naśladować swoich rodziców i innych dorosłych i uwielbiają zabawę w dom, zabawę w sklep, zabawę w różnego rodzaju zawody – na przykład lekarza, kiedy to dziecko musi dokładnie zbadać rodziców, psa i chomika czy zabawę w policjanta. Dzięki specjalnym akcesoriom zabawa w zawody będzie jeszcze ciekawsza. 

Co najbardziej lubi Twoje dziecko?

Każdy 6-latek jest inny. Niektóre dzieci w tym wieku najbardziej lubią klocki, inne – lalki, a jeszcze inne przepadają za zabawą w strażaka. Pamiętaj, aby zawsze dopasować zabawki do upodobań dziecka, i to w taki sposób, aby stymulować jego rozwój. Kto wie, może to właśnie Twoje dziecko w przyszłości zostanie weterynarzem i będzie swoim dzieciom opowiadać o całym zestawie medycznym do badania zwierzaków, dzięki któremu w dzieciństwie mogło rozwijać swoje pierwsze weterynaryjne umiejętności?

Polecane

pixel