Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie zabawki dla 5-latka?

2020-09-21
Jakie zabawki dla 5-latka?

Dziecko, które skończyło 5 lat, często zaczyna interesować się innymi zabawkami, niż dotychczas. Bardziej interesuje się różnego rodzaju konstrukcjami, zabawkami kreatywnymi itp. Jakie zabawki dla 5-latka będą najlepsze? 

Zabawki kreatywne

Tak naprawdę zabawki kreatywne doskonale sprawdzają się nie tylko u 5-latków, ale też u starszych dzieci. Pozwalają ona na kształtowanie umiejętności manualnych i przede wszystkim na szlifowanie kreatywności, która w późniejszym życiu będzie bardzo ważna. Jakie zabawki kreatywne dla 5-latka wybrać? Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju farbki, plastelina czy glina rzeźbiarska. Warto jednak pamiętać o pilnowaniu dziecku przy takiej zabawie. 

Zabawki konstruktywne

Różne zabawki konstruktywne, czyli przede wszystkim klocki, to kolejna świetna propozycja, jeśli chodzi o zabawki dla 5-latka. Ciekawym pomysłem będą nie tylko cenione przez dzieci klocki Lego, ale też specjalne klocki magnetyczne, dzięki którym możliwe będzie tworzenie jeszcze większych i ciekawych domów, budynków czy fortec. 

Zwierzaki interaktywne

Który 5-latek nie przepada za zwierzętami? Pieski, kotki czy małe króliczki – maluchy je uwielbiają (i nie tylko one)! Bardzo dobrym pomysłem na zabawkę dla 5-latka może być kotek interaktywny – lub inny zwierzak. Dzięki niemu dziecko nauczy się, jak opiekować się innymi i dowie się, czym jest troska i empatia. Przy okazji zyska małego, interaktywnego przyjaciela. 

Podsumowanie

To, jakie zabawki dla 5-latka będą najlepsze, zależy przede wszystkim od jego upodobań. W końcu w tym wieku dziecko ma już własny charakter i często bardzo dobrze wie, jakie zabawki lubi najbardziej. Warto jednak regularnie podsumować dziecku zabawki, które pozwolą mu na kształtowanie jego umiejętności, takie jak zabawki kreatywne czy klocki.

Polecane

pixel