Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie książki warto kupić maluchom w trosce o ich rozwój?

2020-06-20
Jakie książki warto kupić maluchom w trosce o ich rozwój?
Jako rodzic z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, należy codziennie mu czytać. Warto robić to już od pierwszych miesięcy życia dziecka, ponieważ czytanie działa na nie uspokajająco. Sprawdź, jakie książki warto czytać dzieciom. 

Książki dla najmłodszych

W przypadku najmłodszych dzieci ogromne znaczenie ma nie tyle treść czytanej książki, co raczej łagodne brzmienie głosu rodziców i innych osób, którzy dziecku czytają. Kiedy dziecko zacznie rozumieć treść bajek, doskonale sprawdzą się historyjki obrazkowe. Kto z nas nie pamięta tych książek z pięknymi obrazkami, które przeglądaliśmy wspólnie z rodzicami lub dziadkami przed snem? Koniecznie zadbaj o to, aby Twoje dziecko również miało takie wspomnienia – historyjki obrazkowe sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. 

Bajki, które kształtują charakter

Bajki o ponadczasowym przekazie, takie jak Królewna śnieżka, Kopciuszek czy Czerwony Kapturek, zna każdy z nas. I w większości przypadków te wspaniałe, bardzo uniwersalne historie nauczyły nas tego, jak warto w życiu postępować. Właśnie dlatego warto kupować dzieciom takie książki, jak różnego rodzaju baśnie, podania i legendy – najlepiej w wersji z obrazkami, które jeszcze bardziej rozbudzają wyobraźnię. Dobrym pomysłem będą także bajki i wierszyki w rodzaju Opowiem Ci mamo – można tutaj znaleźć mnóstwo historii, które są nie tylko ciekawe, ale też pozwalają na przekazanie dziecku wiedzy o świecie. 

A może łamigłówki?

Kiedy Twoje dziecko podrośnie i bajki powoli zaczną je nudzić, możesz postawić na łamigłówki, zagadki i gry, dobrze dopasowane do wieku dziecka. Kolorowanki czy zagadki logiczne zajmą dziecko i będą uczyć je logicznego myślenia. Tego typu książeczki możesz wprowadzać w momencie, kiedy dziecko będzie w stanie zrozumieć polecenie, podane w książce – sześciolatki doskonale radzą sobie z takimi zagadkami. 

Książki – najważniejszy element rozwoju dziecka

Codzienne czytanie nie tylko zapewnia dziecku prawidłowy rozwój, ale też wpływa na nie kojąco i uspokajająco, dlatego warto zacząć czytać maluchowi jak najwcześniej. Już pół godziny dziennie, spędzone przy książce sprawi, że dziecko będzie spokojne i szczęśliwe. Pamiętaj, aby odpowiednio dobierać historie, które czytasz dziecku – niech będą to historie o ponadczasowym przekazie, dzięki któremu nauczy się rozróżniać dobro od zła. W późniejszym wieku możesz wprowadzić różnego rodzaju zagadki i łamigłówki, dzięki którym Twoje dziecko będzie rozwijać się jeszcze lepiej!

Polecane

pixel