Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jakie cechy powinien mieć dobry wózek dziecięcy?

2021-07-29
Jakie cechy powinien mieć dobry wózek dziecięcy?

Jesteś na etapie poszukiwania idealnego wózka dziecięcego? Nie jest to najłatwiejsze zadanie, gdyż obecnie w sklepach z zabawkami i artykułami dziecięcymi znaleźć można zatrzęsienie różnych modeli. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, dzięki któremu, mamy nadzieję, wybierzesz opcję bezpieczną, wygodną i odpowiadającą potrzebom nie tylko malucha, ale także Twoim.

Jakość użytych materiałów

W pierwszej kolejności podczas wybierania wózka zwróć uwagę na tworzywa, z których został wykonany. Nie chodzi tylko o samo poszycie, ale także o wszelkie elementy konstrukcyjne i koła. Dlaczego jest to istotne? Pamiętaj, że wózek to jeden z najdroższych i najdłużej używanych elementów wyprawki. Właśnie dlatego musi być on solidnie wykonany, aby nie zawiódł Cię po kilku miesiącach użytkowania. Materiał poszycia powinien być gruby, wodoodporny i niepodatny na przetarcia, a koła i elementy konstrukcyjne stabilne. Warto także zwrócić uwagę, czy część materiałowa jest zdejmowana i czy można prać ją w pralce. To znaczne ułatwienie codzienności rodzica.

Łatwość rozkładania

Drugą ważną kwestią jest rozkładanie wózka. Często opiekunowie nie zwracają na to uwagi podczas zakupu, a później, gdy muszą samodzielnie wyjść na spacer, mają problem z szybkim jego rozstawieniem. To szczególnie ważne, gdy np. musisz zjechać ze złożonym wózkiem windą, a później rozłożyć go mając malucha na rękach.

Waga wózka

Trzeci parametr, na który bezwzględnie musisz zwrócić uwagę, to lekkość! Może wydawać się, że jeśli masz w domu windę, a w większości czasu przemieszczasz się samochodem, to nie jest to tak istotna kwestia. Pamiętaj jednak, że w dzisiejszych czasach niestety nie wszystkie miejsca są dostosowane do wjazdu wózkami, przez co często rodzice muszą wnosić je np. po schodach wraz z zawartością w postaci malucha.

Łatwość prowadzenia

Zwrotność to kolejna niezbędna cecha wózka, szczególnie jeśli lubisz dużo spacerować np. po parkach. W takich miejscach zazwyczaj sporo jest krętych ścieżek i dróżek, w które warto zajrzeć, ale tylko wtedy gdy ma się wózek o zwrotnych kołach. Oczywiście powinny mieć one blokadę, co ułatwi Ci prowadzenie na prostych drogach. Generalnie łatwość prowadzenia wózka, bezproblemowe wchodzenie w zakręty i brak konieczności użycia siły przy pchaniu, to cechy, które powinny determinować Twój wybór.

Komfort rodzica też jest ważny

Decydując się na konkretny wózek, nie zapominaj także o sobie. Oczywiście, najważniejsza jest wygoda dziecka, jednak to rodzic, dziadek czy inny opiekun przemierza świat razem z maluchem, więc i on musi odczuwać komfort. Regulacja wysokości rączki to pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Przydatne elementy to także: duży kosz, w którym można umieścić wszystkie niezbędne artykuły higieniczne, zabawki czy zakupy, a także uchwyt na kubek przy rączce, w którym rodzic może bezpiecznie przewozić ulubiony napój.

Wybierz bezpieczny wózek dla dziecka w naszym sklepie z zabawkami!

pixel