Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jak rozwinąć empatię i opiekuńczość u dziecka?

2020-06-18
Jak rozwinąć empatię i opiekuńczość u dziecka?
Chciałbyś, aby Twoje dziecko wyrosło na osobę troskliwą i opiekuńczą, szczególnie wobec słabszych? Możesz zadbać o to już dzisiaj. Wystarczy, że dowiesz się, jak rozwinąć empatię u dziecka!

Odpowiednie zabawki – naucz dziecko opiekuńczości 

Aby dziecko nauczyło się empatii i opiekuńczości, warto zachęcać je do zabaw lalkami i maskotkami. Szczególnie dobrze sprawdzą się różnego rodzaju lalki niemowlaki, które należy karmić, przewijać, usypiać i troszczyć się o nie. Podobnie będzie to wyglądało w przypadku maskotek. Chyba każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, która jest jego najlepszym przyjacielem. Może to być pluszowy miś, lalka czy inna zabawka – w końcu dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Postaraj się zachęcić dziecko do opiekowania się lalką lub misiem tak, jak Ty opiekujesz się dzieckiem. Niech je karmi, przytula, pociesza i dba o nie. To najlepszy sposób na to, aby nauczyć dziecko troskliwości i opiekuńczości. Świetnym pomysłem będą różnego rodzaju zabawki interaktywne, na przykład płaczące lalki, które należy naprawdę karmić lub przewijać lub maskotki, na przykład szczeniaki, które szczekają i cieszą się, gdy się je głaska. Dostępna jest też na przykład chora laleczka, którą dziecko się opiekuje! Wiele rodziców ceni sobie lalki baby born, który są chyba najlepszym sposobem na nauczenie dziecka troskliwości – a przy okazji mogą przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa!

A może zwierzak?

Obecnie posiadanie psa lub kota jest dla wielu osób normą – a nawet nieodzownym elementem życia i posiadania domu. Zwierzę – niezależnie od tego, czy jest to pies, kot, chomik czy rybka – wzbudza u dziecka sporo emocji. Jeśli odpowiednio nim pokierujesz, będzie to najlepszy sposób na nauczenie dziecka opiekuńczości i odpowiedzialności nad tymi, którzy potrzebują troski. Wspólne wyprowadzanie psa na spacer, karmienie kota czy rybek, uczenie szczeniaka sztuczek – wszystko to sprawi, że dziecko stanie się wrażliwe na potrzeby innych. A jest to bez wątpienia bardzo istotna cecha w dorosłym życiu, dlatego każdy rodzic powinien uczyć dziecko troskliwości. W naszym sklepie dostępne są zestawy do opieki nad zwięrzętami - maskotki + akcesoria! Twoje dziecko na pewno będzie zachwycone!

Jak rozwinąć empatię u dziecka – podsumowanie

Rozwijanie u dziecka empatii i umiejętności opiekowania się innymi to obowiązek każdego rodzica. Dzięki temu w późniejszym wieku będzie to osoba, która będzie uświadamiała sobie potrzeby innych. Odpowiednie zabawki, a także – jeśli jest taka możliwość – żywy zwierzak w domu mogą być najlepszym sposobem na rozwinięcie u dziecka empatii.

Polecane

pixel