Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Jak grać w planszówkę "Wsiąść do pociągu"? Poznaj zasady gry!

2021-03-18
Jak grać w planszówkę "Wsiąść do pociągu"? Poznaj zasady gry!

O tym, że planszówki to świetna propozycja na wspólne spędzenie czasu wie każdy. Gry pobudzają kreatywność, rozwijają pamięć i są idealnym sposobem na wolne chwile z przyjaciółmi i rodziną. Niesamowita gra planszowa “Wsiąść do pociągu” zdobyła wielu fanów, poznaj jej zasady!

Gry planszowe – świetny sposób na spędzanie wolnego czasu

Gry towarzyskie to idealna propozycja na umilenie wieczoru spędzanego z przyjaciółmi lub rodziną. Planszówki pobudzają kreatywność i angażują każdego członka zespołu. Adrenalina oraz emocje związane z przebiegiem rozgrywki pomogą przełamać pierwsze lody na początku spotkania. Nikt nawet nie zorientuje się kiedy minęła kolejna godzina fascynującej rozgrywki.

Gra “Wsiąść do pociągu” – dlaczego warto?

Gra “Wsiąść do pociągu” wciągnęła już niejednego maniaka planszówek. Dzięki niej możesz sprawdzić się w roli budowniczego dworców i projektanta tras kolejowych. Pobudź swoje zmysły i zaprojektuj najbardziej dochodowe linie kolejowe. Ta gra z pewnością pochłonie Ciebie i Twoich rywali w pełnej wrażeń rozgrywce.

Gra “Wsiąść do pociągu” – poznaj zasady

Celem gry jest zdobycie największej ilości punktów, które otrzymuje się za stworzenie połączeń pomiędzy 2 sąsiadującymi miastami, realizacji biletu, stworzenie najdłuższej trasy i każdy dworzec, którego nie umieściłeś na planszy.

Rozgrywkę rozpoczyna gracz, który odwiedził najwięcej europejskich państw, a następnie każdy gracz od lewej strony startującego. W każdej turze zawodnik musi wykonać 1 z 4 akcji. Pierwszą z nich jest dobranie kart wagonów, druga opcja to stworzenie połączeń kolejowych, następnie dobranie biletów i ostatnia – budowa dworca.

Dobieranie kart wagonów polega na wyciągnięciu do ręki 2 kart wagonów. Poza nimi, gracz może również wybrać jedną odkrytą kartę lokomotywy. Warto zagrywać je z dowolnym zestawem wagonów, lokomotywy okazują się także niezbędne do tworzenia połączeń promowych. Tworzy się je z ciągu następujących po sobie kolorowych lub szarych pól łączących 2 sąsiedzkie miasta. Pamiętaj, aby je utworzyć – musisz posiadać zestaw kart wagonów odpowiadających kolorystycznie i liczbowo względem liczby pól konkretnej trasy. Gra pozwala także na tworzenie podwójnych połączeń, tuneli oraz promów!

Planszówka "Wsiąść do pociągu" – podsumowanie

Gra strategiczna “Wsiąść do pociągu” to świetny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi lub rodziną. Planowanie odpowiednich tras z pewnością pochłonie wszystkich uczestników i umili wspólne chwile. Jeśli masz ochotę pograć w jeszcze inne gry planszowe postaw na kostki rubika lub milionerów!

pixel