Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Ćwiczenie pamięci z planszówkami! Zobacz nasze propozycje gier!

2021-02-11
Ćwiczenie pamięci z planszówkami! Zobacz nasze propozycje gier!

Zauważyłeś, że Twoja pamięć nie jest już tak dobra jak kiedyś? A może Twoje dziecko ma kłopot z zapamiętywaniem informacji i szkolnych wierszyków? Rozwiązaniem tego problemu może być ćwiczenie pamięci z planszówkami!

Gry planszowe na pamięć

Wiele osób z pewnością zgodzi się z tym, że aby móc pochwalić się dobrą pamięcią, należy jak najczęściej ją ćwiczyć. Podobnie jest przecież z wieloma innymi umiejętnościami w życiu. Co prawda okazji do ćwiczenia pamięci w ciągu dnia jest całe mnóstwo, jak choćby zapamiętywanie listy z zakupami, cen produktów, numeru telefonu czy numeru przesyłki od kuriera. Niemniej jednak warto zadbać o swoją pamięć dodatkowo, wybierać ćwiczenie pamięci z planszówkami.

Jakie gry będą najlepsze do ćwiczenia pamięci?

Jeśli chodzi o gry dla dzieci pamięciowe, wybór jest naprawdę ogromny. Świetnie sprawdzają się gry na spostrzegawczość, polegające na tym, że należy rzucić kostką i znaleźć taki sam obrazek jak ten z kolorami na kostce. Niby to proste zadanie, a jednak pozwala na naprawdę solidne ćwiczenie spostrzegawczości.

Inna propozycja to BrainBox Świat Gra Pamięciowa. Dzięki tej grze flagi,mapy zy nazwy krajów przestaną być zagadką, a przy okazji dziecko pozna mnóstwo ważnych informacji i ciekawostek na temat różnych krajów na świecie. Dzięki tej grze nie tylko można poćwiczyć pamięć, ale też zadbać o to, aby dziecko dostało piątkę z geografii!

Gra Memory to bardzo klasyczna rozgrywka, w którą chyba każdy miał kiedyś okazję grać, choć pewnie w różnej formie. Gra polega na odnajdywaniu dwóch identycznych obrazków. Aby być najlepszym, trzeba wykazać się naprawdę doskonałą pamięcią. Jest to dobry sposób, aby dziecko mogło potrenować pamięć i nauczyć się koncentracji uwagi.

Gra Cortex to świetna zabawa, która pozwoli wzmocnić pamięć, zręczność i zdolność kojarzenia faktów – a przy okazji zapewni doskonała rozrywkę dla całej rodziny! Choć pozornie skomplikowana, gra okazuje się być bardzo prosta – można więc zagrać w nią również z najmłodszymi członkami rodziny. Cortex to zdecydowanie jedna z najciekawszych gier planszowych do ćwiczenia pamięci, nie tylko dla dzieci.

Ćwiczenie pamięci z planszówkami – podsumowanie

Ćwiczenie pamięci z planszówkami! to świetny sposób nie tylko na wspólną zabawę, ale też na zadbanie o pamięć i umiejętność koncentracji swoją i swoich dzieci. Warto sięgać po takie gry jak najczęściej, ponieważ dzięki nim dziecko nie tylko będzie łatwiej się uczyć, ale też z większą łatwością będzie przychodziło mu skoncentrowanie uwagi.

pixel