Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Co kupić dla 4 latka?

2020-02-17
Co kupić dla 4 latka?

Jeśli jesteś rodzicem 4 latka, z pewnością wiesz, że maluch w tym wieku potrafi być BARDZO kreatywny. Jakie zabawki dla 4 latka będą najlepsze? Poznaj kilka propozycji i postaraj się wybrać te zabawki, które sprawią Twojemu dziecku najwięcej radości.

 

Klocki dla 4 latka – pozycja obowiązkowa

Jako dziecko na pewno bawiłeś się klockami, a każdy nowy komplet wzbudzał u Ciebie okrzyk radości. Klocki to jedna z najważniejszych zabawek, które powinny znaleźć się w pokoju każdego malucha. Należy jednak zadbać o to, aby były idealnie dopasowane do wieku dziecka. W przypadku 4 latka lepiej sprawdzą się duże, kolorowe klocki, natomiast siedmiolatek bardziej ucieszy się z otrzymania specjalnego kompletu klocków, służącego do wybudowania skomplikowanej konstrukcji. Pamiętaj, aby bawić się klockami razem z dzieckiem. Możesz podpowiedzieć mu, co ciekawego może wybudować – razem z pewnością stworzycie imponującą budowlę.

 

Rozwiń kreatywność swojego dziecka

Połączenie zabawy z nauką to najlepszy sposób na zapewnienie swojemu dziecku prawidłowego rozwoju. Co zrobić, aby wybrać odpowiednie do tego zabawki? Postaraj się szukać, które mogą rozbudzać kreatywność i wymagają od dziecka nieco inwencji twórczej. W pierwszej kolejności doskonale sprawdzą się różnego rodzaju kolorowanki, tablice do rysowania kredą czy farbki. Rysowanie to świetny pomysł na wspólną zabawę. Nie musisz ograniczać się do rysowania na kartkach – postaraj się znaleźć stare kubki czy białe T-shirty i przeznacz je do rysowania na nich specjalnymi farbkami. Twój 4 latek na pewno będzie zachwycony możliwością takiej kreatywnej zabawy!

 

Szmaciana lalka – najlepszy przyjaciel 4 latka

Szmaciane lalki to świetny pomysł na zabawkę dla 4 latka. Miękka, wykonana z przyjemnych i bezpiecznych materiałów, może towarzyszyć dziecku niemal przez cały czas – podczas snu, nauki, zabawy czy posiłków. Warto podarować dziecku taką lalkę, ponieważ istnieje duża szansa, że na długi czas stanie się ona ukochaną zabawką 4 latka. Uwaga: szmaciane lalki dostępne są nie tylko w dziewczęcej, ale też chłopięcej wersji, więc Twój syn może zyskać małe, szmacianego kolegę.

Polecane

pixel