Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

7 najbardziej emocjonujących gier planszowych, które wciągną całą rodzinę

2022-01-31
7 najbardziej emocjonujących gier planszowych, które wciągną całą rodzinę

Pomysł na nudny wieczór, gwiazdkową labę, ferie zimowe? Oczywiście gry planszowe, które wciągną całą rodzinę! Zorganizujcie sobie prawdziwe igrzyska, wybierając wcześniej odpowiednie planszówki. Jakie spodobają się wszystkim - i małym, i dużym? Zerknij do naszego rankingu familijnych gier planszowych!

Najlepsze gry planszowe dla całej rodziny – jakie wybrać?

Fajne gry planszowe to świetny pomysł na rozrywkę dla całej rodziny. Jednoczą nie tylko skłócone najczęściej rodzeństwo, ale też różne pokolenia: dzieci, rodziców, a nawet dziadków. Szukając ciekawej rozrywki na długie wieczory, na przykład na czas bożonarodzeniowej przerwy od codziennych zajęć, wybierz planszówki, które wywołają emocje w każdym. Czy to możliwe? Pewnie, że tak. Wystarczy tylko postawić na najlepsze gry planszowe z naszego sklepu z zabawkami, przeznaczone dla rodzin i sporych grup znajomych. Jeśli nie wiesz, jakie się sprawdzą, możesz zdecydować się na popularne gry planszowe, które dawno temu zyskały sobie miano “kultowych” lub poszukać ciekawych nowości na rynku. Zresztą, zamiast błądzić, możesz też zwyczajnie zajrzeć do naszego rankingu gier planszowych!

1. Gra planszowa dla dzieci i nie tylko – “Wsiąść do pociągu: Europa”

Lubisz gry planszowe strategiczne? Zaraź swoim zainteresowaniem dzieci! Tej zimy postaw na planszówkę “Wsiąść do pociągu: Europa”. To gra odpowiednia dla dzieci od 8. roku życia. Na czym polega ta rozrywka? Zadaniem graczy jest zebrać karty przedstawiające stylowe wagony i używać ich do budowania dworców, pokonywania tuneli, wsiadania na promy i pokonywania najpiękniejszych europejskich tras kolejowych. Taka familijna gra planszowa pozwoli nie tylko świetnie się bawić, ale też dowiedzieć czegoś ciekawego na temat geografii i historii kolei.

2. “Monopoly” – gra planszowa dla dorosłych i dla dzieci

Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że kultowa gra planszowa Monopoly to jedna z najbardziej sprawdzonych form rozrywek dla całej rodziny. Poczujcie się jak prawdziwi inwestorzy i bawcie się świetnie, puszczając w obieg pieniądze “na niby”. Przy tej grze planszowej gwarantujemy jednak jak najbardziej prawdziwe emocje. Sprawdź nową wersję gry planszowej “Monopoly” marki Hasbro.

3. "La Cucaracha” – gra planszowa rodzinna w sam raz na zimę

Ta gra planszowa nie pozwoli Wam się nudzić i rozrusza największego ponuraka. “La Cucaracha” marki Ravensburger jest rozrywką zręcznościową i szalenie dynamiczną. Składa się z trójwymiarowej planszy i umieszczonych na jej powierzchni 24 ruchomych sztućców, które wyznaczają kierunek biegu “karalucha” na baterie oraz dwóch par zamykanych drzwi, za które należy wprowadzić karalucha. Gra planszowa dla dorosłych i dla dzieci godząca nawet zwaśnione rodzeństwo? Właśnie ją znaleźliście!

4. “Milionerzy” – gra planszowa dla rodziny, która lubi wyzwania i emocje

Jeśli chodzi o ikoniczne już rozrywki, w naszym rankingu gier planszowych nie mogło zabraknąć “Milionerów”. Jeśli lubicie się popisywać wiedzą albo kochacie ją zdobywać przy okazji zabawy, właśnie ta planszówka powinna się znaleźć w Waszej domowej kolekcji. Gra planszowa “Milionerzy” dostępna jest w dobrej cenie w naszym sklepie z zabawkami.

5. “Beczka śmiechu” – szalona gra planszowa

Zabawa, która wywoła salwy śmiechu w najdłuższe wieczory, które zapowiadały się nudnie jak przysłowiowe flaki z olejem? Fajna gra planszowa “Beczka śmiechu” marki Trefl, w której Waszym zadaniem będzie wykonywanie śmiesznych, również totalnie zwariowanych i absurdalnych zadań. Nie zwlekaj i zainwestuj w tę rozrywkę – to jedna z najciekawszych propozycji w naszym rankingu gier planszowych.

6. “Dixit” – kultowa gra planszowa dla całej rodziny

Pobudza wyobraźnię, ćwiczy intuicję i umiejętność kojarzenia, a do tego wszystkiego pozwala zacieśnić relacje między członkami rodziny. Familijna gra planszowa Dixit to rozrywka, którą pokocha każdy, niezależnie od wieku. W naszym sklepie znajdziesz kilka wariantów tej kultowej rozrywki, w tym na przykład “Dixit: Odyseja”. Trenujcie wyobraźnię w najlepszym wydaniu!

7. Gra karciana dla dzieci i dorosłych – “Dobble”

Gry familijne, które nie nudzą nawet na rodzinnych imprezach? Postaw na Dobble – grę karcianą, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszy to ten, w którym wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na określony sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry (trzymaną w ręku) i szukają wspólnego symbolu z kartą, która została położona na stole. Symbol należy nazwać głośno i szybko położyć swoją kartę na stole, przykrywając poprzednią. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol związany z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Familijne gry planszowe to zabawny sposób na integrację całej rodziny i znakomitą rozrywkę. Sprawdź wszystkie emocjonujące pozycje z naszego rankingu lub zajrzyj po więcej do sklepu z zabawkami 3xK!

Polecane

pixel