Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

6 towarzyskich planszówek dla dzieci i dorosłych!

2021-07-20
6 towarzyskich planszówek dla dzieci i dorosłych!

Gry planszowe to jedna z najbardziej rozwijających form spędzania czasu przez dzieci i dorosłych. W zależności od wybranego tytułu, mogą one wzbudzać kreatywność, uczyć nowych rzeczy czy ćwiczyć refleks. Jakie gry towarzyskie wybrać, aby rzeczywiście zainteresować maluchy i wspólnie spędzić z nimi czas?

Rozwijaj spostrzegawczość z Dobble

Wszelkie gry, dzięki którym można wyćwiczyć spostrzegawczość są szczególnie pożądane w dzisiejszych czasach, w których wszyscy spędzamy mnóstwo czasu przed ekranami, a co za tym idzie tracimy umiejętność takiego skupienia. Dobble to jedna z propozycji, która spodoba się i dorosłym i dzieciom niemalże w każdym wieku. Gra ta ma wiele różnych wariantów, jednak ten najpopularniejszy zakłada, że gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kart dzięki znalezieniu takich samych obrazków na karcie leżącej na stole i na swoich kartach. Opcja ta to także świetny test dla refleksu! Warto także dodać, że Dobble występuje w wielu różnych opcjach, m.in. tradycyjnej czy z postaciami z Krainy Lodu.

Rummikub, czyli jak pokochać cyfry

Druga opcja to Rummikub. Jest ona przeznaczona raczej dla starszych pociech, gdyż wymaga dużej spostrzegawczości i umiejętności manipulacji liczbami i kolorami. Nie jest to łatwa gra, jednak niezwykle angażuje i sprawia, że zarówno dorośli, jak i dzieci chętnie wytężają swój umysł i spędzają przy niej długie godziny.

Milionerzy gra planszowa

Z pewnością znasz program Milionerzy, który od lat emitowany jest w telewizji. Teraz i Ty możesz spróbować swoich sił, dzięki grze planszowej inspirowanej tym teleturniejem. Formuła jest dokładnie taka sama, a pytania dotyczą różnych obszarów życia. Milionerzy gra planszowa to zabawa dla całej rodziny!

Alternatywa Rosyjskiej Ruletki!

Eksplodujące Kotki to także świetna propozycja, którą można zabrać także w podróż, gdyż jest grą karcianą. To opcja inspirowana Rosyjską Ruletką. Polega na tym, że każdy z graczy ciągnie ze stołu karty aż do momentu, w którym odkryje eksplodującego kotka, czyli kartę unicestwiającą go w grze!

Klasyki, o których warto pamiętać

Z pewnością warto także mieć w swoim domu tradycyjne gry, w które grali jeszcze nasi dziadkowie czy pradziadkowie. Są to takie tytuły jak statki, chińczyk, warcaby, wisielec czy domino. Często można znaleźć te opcje w formacie gier podróżnych, co oznacza, że są one zamknięte w niewielkich opakowaniach mieszczących się nawet do małej torebki. Jest to więc świetny sposób na zajęcie czasu maluchów, a także swojego własnego, podczas długiej jazdy samochodem czy pociągiem lub w trakcie lotu.

Opowiedz swoją historię ze Story Cubes

Na koniec niezwykle kreatywna gra, która rozbudza wyobraźnię każdej osoby! Mowa tu o Story Cubes. Jest to propozycja polegająca na rzucaniu kostkami, na których widnieją różne obrazki. Zadaniem uczestników jest stworzyć na ich podstawie ciekawą historię zaczynającą się od „Dawno, dawno temu” lub „Pewnego razu…”. W tej grze nie ma złych odpowiedzi i właściwie nie ma możliwości jej przegrać, chyba że ktoś się podda.

Wybierz towarzyskie gry planszowe i spędź ciekawie czas ze swoją pociechą.

Polecane

pixel