Zamów do 14:00 wyślemy dzisiaj! UWAGA: Nowy adres: Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 20A

Propozycje rozwijających zabaw dla dzieci!

2020-08-31
 Propozycje rozwijających zabaw dla dzieci!

Zauważyłeś, że od pewnego czasu Twoje dziecko wykazuje zwiększone zainteresowanie różnego rodzaju zabawami manualnymi? Zastanawiasz się, jakie rozwijające zabawy możesz mu zapewnić – tak, aby przy okazji dziecko ciekawe spędziło czas? Oto kilka propozycji, którym zrobisz swojemu dziecko miłą niespodziankę. 

Glina rzeźbiarska

Nowoczesna glina rzeźbiarska jest świetnym pomysłem na zapewnienie dziecku wielu godzin dobrej zabawy. Pozwala ona na tworzenie rozmaitych kształtów – rodziny, piesków, kotków, ulubionych smakołyków, drzew, ptaków… Możliwości są ogromne! Co bardzo ważne, taka glina rzeźbiarska dla dzieci jest całkowicie bezpieczna, a także przyjazna dla alergików. Taka zabawa to doskonały sposób na kształtowanie umiejętności manualnych dziecka, a także jego wyobraźni – w końcu ulepienie psa z gliny wcale nie jest takie łatwe. 

Węgiel rysunkowy

To ciekawostka dla tych dzieci, które uwielbiają rysowanie, jednak wypróbowały już wszystkiego – ołówków, różnych farb, kredek czy pasteli. Węgiel rysunkowy zapewnia sporo frajdy i pozwala na tworzenie bardzo ciekawych rysunków – urozmaiceniem może być możliwość rozcierania takiego węgla na papierze, co pozwala na przykład na tworzenie cieni przy postaciach. Oczywiście taka zabawa może nieco nabrudzić, ale dziecko z pewnością długo będzie wspominać rysowanie węglem. 

Prosta kostka rubika dla dziecka

Kostka rubika dla wielu osób jest świetnym sposobem na ćwiczenie intelektu. Oczywiście dziecko niekoniecznie musi poradzić sobie z ułożenie tradycyjnej kostki rubika 3x3, ale prosta kostka rubika dla dzieci 3x1 nie przysporzy mu aż tylu trudności. To dobre rozwiązanie dla spokojnych dzieci, które potrafią długo wytrzymać w skupieniu. Albo wręcz przeciwnie – to trening dla tych dzieci, które mają kłopoty ze skupieniem. 

Podsumowanie

Sposobów na rozwijające zabawy dla dzieci jest całe mnóstwo. Glina rzeźbiarska, rysowanie węglem czy prosta kostka rubika dla najmłodszych to tylko niektóre z nich. Możesz wybrać różnego rodzaju akcesoria do malowania, wycinanki, książek czy nawet klocki – w zależności od tego, co najbardziej lubi Twoje dziecko. 

Polecane

pixel