Schleich 14574 Dinozaur Barapazaur
- Schleich 14574 Dinozaur Barapazaur
Schleich 14574 Dinozaur Barapazaur
Barapazaur był jednym z największych roślinożernych dinozaurów żyjących niemalże 200 milionów lat temu. W tamtym czasie były raczej małe, ale z czasem ich długość sięgała ok. 14 metrów. Te dinozaury miały nie tylko bardzo długą szyję, ale ich nogi również sięgały nawet 1,70 m długości. Stąd pochodził ich przydomek - długonoga jaszczurka.
Ze względu na ich wielkość i zapotrzebowanie energetyczne te dinozaury potrafiły konsumować nawet kilka kilogramów pożywienia dziennie. W późniejszym czasie używały zębów jako grabi, by zgarniać liście spod drzew. Nie potrafiły jednak żuć, więc połykały wszystko, co wpadło w ich paszcze.
Ciekawostka: barapazaury były nawet dwu lub trzykrotnie większe od dorosłych słoni.
Podstawowe informacje:
- Kategoria wiekowa: 3+
- Wymiary: 8 x 33 x 11 cm
- EAN: 4055744007170
O Firmie
Założona przez Friedricha Schleicha w 1935 roku w Niemczech w miejscowości Schwäbisch Gmünd. Na początku firma produkowała figurki z postaciami z komiksów. Dopiero w latach 80 do produkcji dodano figurki zwierząt.
Obecnie Schleich produkuje figurki należące do sześciu różnych światów tematycznych z łącznie ponad 600 figurkami. Duża różnorodność sprawia, że jeszcze łatwiej trafić w gusta klientów.
W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny.
Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.
Zaprojektowanie jednej figurki psa zajmuje dwa tygodnie, konia trzy tygodnie a dinozaura nawet osiem tygodni. Po zatwierdzeniu projektu i sprawdzeniu czy jest bezpieczny powstaje prototyp, który udostępniany jest pracownikom muzeów i ZOO by sprawdzili jego autentyczność w porównaniu do oryginału. Gdy prototyp spotka się z uznaniem takich ekspertów figurka trafia do produkcji.


